SPIN

Piechowicz – „Cieszę się, że wybraliście naszą uczelnię”

Aneta Borkowska wtorek, 13 października 2015, 17:19 Siedlce

W sobotę 10 października w Sali Widowiskowej „Podlasie” odbyła się XVII inauguracja roku akademickiego. Przy komplecie gości Bożena Piechowicz, rektor Collegium Mazovia przyjęła nowych studentów  w poczet społeczności akademickiej.

– Rozpoczynamy dzisiaj kolejny rok akademicki, siedemnasty w dotychczasowej historii naszej uczelni. Inauguracja roku akademickiego ma szczególne znaczenie w życiu każdej uczelni, jest okazją do spojrzenia wstecz i oceny dokonań, pozwala także przedstawić plany i zamierzenia na przyszłość – powiedziała rektor. – W nowym roku akademickim Collegium Mazovia będzie wdrażać innowacyjne rozwiązania w zakresie kształcenia, badań naukowych i organizacji uczelni – dodała.

Najważniejszym punktem uroczystości była immatrykulacja studentów I roku. Ceremonia została przeprowadzona zgodnie z wieloletnią tradycją. Rozpoczęło ją uroczyste ślubowanie, później nastąpiło wręczenie aktów immatrykulacyjnych, a na koniec studenci symbolicznym dotknięciem rektorskiego berła zostali przyjęci w poczet akademickiej braci.

– Cieszę się, że wybraliście naszą uczelnię. Studentów zapewniam, że uczynimy wszystko, aby stwarzać odpowiednie warunki do nauki i przekazać rzetelną wiedzę opartą na prawdzie. Życzę osiągania jak najlepszych wyników, radości i satysfakcji ze studiowania. Absolwentom życzę, aby zdobyta wiedza i umiejętności znalazły odzwierciedlenie w wysokiej jakości życia zawodowego i osobistego – powiedziała rektor Piechowicz.

Tradycją uroczystości inauguracyjnej są odznaczenia i nagrody wręczane nauczycielom akademickim i pracownikom administracji Collegium Mazovia. Na podstawie postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o nadaniu odznaczeń, na wniosek Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczeni zostali:

Medalem złotym za długoletnią służbę:
prof. dr hab. Zbigniew Binderman / prof. dr hab. Stanisław Bożyk / prof. dr hab. Janusz Waldemar Ostaszewski / dr Andrzej Pietrych

Medalem srebrnym za długoletnią służbę:
dr Krzysztof Adolf Szlichciński / mgr  Agnieszka Beata Długosz / Barbara Malinowska

Medalem brązowym za długoletnią służbę:
dr hab. Vasile Glavan / mgr Monika Karwowska / mgr Renata Urszula Ziółkowska / mgr Mariusz Zamyłko

Nagrody Rektora otrzymali:
dr hab. inż. Władysław Gardziejczyk – za szczególne zaangażowanie w działalność dydaktyczną i organizacyjną na Wydziale Nauk Stosowanych;
dr hab. n. med. Jerzy Jurkiewicz – za szczególny wkład pracy w rozwój Wydziału Nauk o Zdrowiu;
dr n. med. Ewa Czeczelewska – za szczególne zaangażowanie w rozwój kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych;
mgr Anna Purzycka – za szczególne zaangażowanie w rozwój Studium Języków Obcych;
dr Andrzej Pietrych – za szczególne zaangażowanie w rozwój i badanie jakości kształcenia w Collegium Mazovia;
dr Władysław Grześkiewicz – za aktywność publikacyjną oraz wkład pracy w rozwój Wydziału Nauk Stosowanych.

Nagrody i wyróżnienia przyznane zostały także pracownikom administracyjnym uczelni:
Zofia Zaniewicz – za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz pozytywnej oceny jakości kształcenia na kierunku studiów finanse i rachunkowość;
Teresa Ciok – za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz pozytywnej oceny jakości kształcenia na kierunku studiów ekonomia;
Edyta Rytel – za szczególne zaangażowanie w prace na rzecz pozytywnej oceny jakości kształcenia na kierunku studiów pielęgniarstwo;
Monika Karwowska – za otwartość w podejmowaniu nowych wyzwań oraz rzetelną, lojalną pracę na rzecz uczelni
Sebastian Klocek – za szczególne zaangażowanie w promocję Collegium Mazovia oraz rozwój marketingu internetowego uczelni.
Krystyna Łuka – za sumienność w wykonywaniu obowiązków oraz podejmowanie własnych inicjatyw służących dobru uczelni

źródło: Collegium Mazovia

Komentarze (1)

  1. bankier dodano 6 lat temu

    No ja się wcale nie dziwię, że p. rektor się cieszy. Każda sztuka studenta to konkretna kasa z ministerstwa nauki. Ciekawe czy ci adepci będą się też cieszyli z tego wyboru za 3/5 lat od dziś… Oby.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?