SPIN

W pierwszej dwudziestce wydatków na infrastrukturę

Aneta Borkowska wtorek, 13 października 2015, 09:47 Siedlce

800,19 zł – tyle wydał siedlecki samorząd na infrastrukturę techniczną w przeliczeniu na jednego mieszkańca biorąc pod uwagę średnią z trzech ostatnich lat. Siedlce zajęły 17. miejsce wśród miast na prawach powiatu. Ranking przygotował miesięcznik „Wspólnota”. 

Tegoroczna edycja rankingu wydatków na infrastrukturę techniczną jest kolejną przygotowaną przez samorządowy miesięcznik. Siedlce z kwotą 800,19 zł zajęły 17. miejsce w zestawieniu wśród 48 miast na prawach powiatu. Gdyby jednak pod uwagę brać wydatki sfinansowane ze środków własnych, czyli bez otrzymanych dotacji to pozycja naszego miasta byłaby inna – zamiast miejsca 17. byłoby 24. a kwota na jednego mieszkańca wyniosłaby 420,27 zł.

Do opracowania rankingu wydatków na infrastrukturę techniczną posłużyły dane o inwestycjach zebrane w trzech działach:

– transporcie (wydatki na remonty i budowy dróg a także środki przeznaczone na tabor),
– gospodarce komunalnej (inwestycje w budowę sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, oczyszczalnie ścieków, wysypiska śmieci, oświetlenie ulic itp.)
– gospodarce mieszkaniowej (remonty, środki przeznaczone w budownictwo komunalne).

Autorzy rankingu Paweł Swianiewicz i Julita Łukomska z Uniwersytetu Warszawskiego do danych pochodzących ze sprawozdań o wykonaniu budżetu dodaje też inwestycje spółek komunalnych.

źródło: www.wspolnota.org.pl

 

3 komentarze

  1. Stefan dodano 6 lat temu

    Co to oznacza, że "gdyby jednak pod uwagę brać wydatki sfinansowane ze środków własnych, czyli bez otrzymanych dotacji to pozycja naszego miasta byłaby inna – zamiast miejsca 17. byłoby 24. a kwota na jednego mieszkańca wyniosłaby 420,27 zł"? Czyżby władze umiały zabiegać o środki zewnętrzne? Wszystko na to wskazuje.

  2. to nic... dodano 6 lat temu

    To nic nie oznacza. To wskaźnik. Prezes powiedział dzisiaj,że Państwo się zwija.

  3. M. dodano 6 lat temu

    Środki własne to sławetne kredyty.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?