SPIN

„Zakład endoskopii jest niezbędny”

Aneta Borkowska czwartek, 15 października 2015, 11:56 Aktualnie, Siedlce

Większy i lepiej wyposażony będzie służył wszystkim. Zakład Endoskopii w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach został dzisiaj uroczyście otwarty.

– Zakład podzielony jest na 2 części. Jedna będzie dedykowana chorobom przewodu pokarmowego, druga to część urologiczna – mówi Piotr Oficjalski, kierownik zakładu. – Stara pracownia była mniejsza i zdecydowanie gorzej wyposażona. Ten zakład jest jednym z najnowocześniejszych w tej części, a może w całym kraju – dodaje.

szpital edoskopia5

Choroby nowotworowe układu pokarmowego i moczowego to jedne z najczęściej trapiących nasze społeczeństwo. Dlatego na pytanie jak bardzo potrzebny jest ten oddział  w szpitalu kierownik odpowiada jednym słowem.

– Niezbędny. Praktycznie nie ma oddziału który mógłby się obyć bez diagnostyki endoskopowej w mniejszym lub większym zakresie – tłumaczy Oficjalski. – To nie jest taki typowy oddział to jest zakład diagnostyczno-zabiegowy także ilość pacjentów jednocześnie przebywających tutaj będzie nieduża, ale od początku roku przez pracownię przewinęło się już ponad 1300 osób – dodaje.

szpital edoskopia2

Budowa i wyposażenie oddziału zamknęło się w kwocie 6 milionów zł. Z tego część to dofinansowanie z budżetu marszałkowskiego.

szpital edoskopia3

2 komentarze

  1. obserwator dodano 6 lat temu

    Dzięki Marcinowi Kulickiemu kolejny raz nasz szpital doposażany jest w nowoczesny sprzęt umożliwiający wczesną diagnostykę i leczenie, ale to przecież wina Tuska i tej "złodziejskiej"PO. Ciekawi mnie czy pacjent wcześnie zdiagnozowany i wyleczony z choroby też podzieli ten slogan?

  2. . dodano 6 lat temu

    I to jest informacja. Ludzie nawet sprawy sobie nie zdaja na jak wysokim poziomie sa niektore uslugi medyczne w Siedlcach. No i nie sposob nie zwrocic uwagi na to jak rozwija sie szpital po latach marazmu.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?