SPIN

Spektakl Teatru Tańca Caro – „Mrowisko”

Aneta Borkowska niedziela, 18 października 2015, 19:27 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

mrowisko_1

W sobotę (24 października) o godz. 19. na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce odbędzie się premiera spektaklu Teatru Tańca Caro pt. „Mrowisko”. Spektakl to dzieło dwóch choreografów młodego pokolenia: Pauliny Jaksim i Jakuba Mędrzyckiego.

„Mrowisko” – teatralny spektakl utrzymany w stylistyce tańca współczesnego prezentowany w trzech częściach. Dwóch choreografów młodego pokolenia: Paulina Jaksim oraz Jakub Mędrzycki, skupili wokół siebie tancerzy z różnych części Europy ze względu na uniwersalizm poruszanego problemu. W wyniku dyskusji dotyczącej metafory mrowiska we współczesnym świecie, autorzy skoncentrowali się na dwóch zagadnieniach: kondycji dzisiejszego życia w sferze korporacji i agresywnego kapitalizmu oraz hierarchizacji relacji między ludzkich. Zadali sobie również pytanie o granice wytrzymałości ludzkiej psychiki, której załamanie prowadzi do odskoczni w uzależnienia.

Twórcy znaleźli wiele podobieństw między światem ludzi, a mrówek znajdując dużo wspólnych elementów na płaszczyźnie stadnej organizacji pracy, jak i również układu tworzenia hierarchii. Aspektem różniącym oba światy jest dobrowolne umiejscowienie człowieka przez samego siebie w sytuacjach, które nie zawsze jest w stanie pokonać samodzielnie. Spektakl nie udziela jednoznacznej odpowiedzi na poruszane kwestie lecz zostawia widzowi margines swobody na jego subiektywne odczucie.

„Mrowisko” jest pierwszą produkcją stworzoną pod kierownictwem nowego Kierownika Artystycznego Teatru Tańca Caro, Pauliny Jaksim.

Występują tancerze Teatru Tańca Caro: Jakub Mędrzycki, Angela Tampelloni, David Nigro, Elizaveta Gorelikova, Paulina Jaksim, Michał Adam Góral,
Kompozytor: Kamil Zawiślak,
Nowe Media: Mikołaj Szymkowiak,

Rezerwacje i bilety dostępne w Punkcie Informacji Kulturalnej CKiS, tel. 25 794 31 89

źródło: CKiS (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.