SPIN

Wyłudzał kredyty – pomóż policji go złapać

Aneta Borkowska wtorek, 20 października 2015, 17:44 Siedlce

Komenda Miejska Policji w Siedlcach prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości młodego mężczyzny widocznego na załączonym do tekstu zdjęciu. Jest on podejrzewany o wyłudzenia kredytów.

Mężczyzna, działając wspólnie z dwoma innymi nieustalonymi na razie sprawcami, zaoferował mieszkańcowi gminy Wodynie pracę w charakterze ochroniarza. Warunkiem zatrudnienia było posiadanie rachunku bankowego. Ponieważ pokrzywdzony nie posiadał takiego rachunku, został przywieziony przez sprawców samochodem m-ki Honda do jednego z banków w Siedlcach, gdzie w obecności podejrzewanego podpisał umowę o prowadzenie rachunku.

W drodze powrotnej do miejsca zamieszkania pokrzywdzony został pozostawiony w lesie przez sprawców, którzy odjechali wraz z jego dowodem osobistym oraz umową o prowadzenie rachunku bankowego. Następnie podejrzewani na podstawie skradzionych dokumentów dokonali wyłudzenia pożyczek w firmach parabankowych świadczących usługi drogą elektroniczną.

W związku z powyższym, jeżeli ktoś rozpoznaje osobę z fotografii, proszony jest o kontakt z KMP w Siedlcach pod nr tel. 25-643-23-60 lub 997.

autor: podinsp. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?