SPIN

Koncert Pablopavo i Ludziki

Aneta Borkowska sobota, 24 października 2015, 22:22 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

pablopavo_2015_spin_1000x500_06_09_2015

Miejski Ośrodek Kultury zaprasza 28 października (środa) o godz. 19. do Sali Widowiskowej „Podlasie” na koncert Pablopavo i Ludziki.

Pablopavo – polski wokalista wykonujący bardzo zróżnicowaną muzykę: reggae, raggamuffin, hip-hop, alternatywa. Jest jednym z pierwszych wokalistów śpiewających raggamuffin po polsku. Jego specjalnością są bardzo długie i skomplikowane partie wokalne oparte na freestyle’u. Pablopavo urodził się w marcu ’78 roku. W roku ’93 założył z kolegami pierwszy zespół. Grał i śpiewał w zespołach: Saduba, Magara, Sedativa i Vavamuffin. Współtworzył również sound systemy: Zjednoczenie (istniejący do dziś) i Ba-lan. Współpracował m. in. z O.S.T.R. Hemp Gru, Sidneyem Polakiem, Habakukiem, Junior Stressem i Maleo Reggae Rockers.

W 2009 roku na rynku pojawił się debiutancki krążek formacji Pablopavo i Ludziki zatytułowany „Telehon”. Płyta zebrała kilkanaście niezłych recenzji i, co ważniejsze, sporo słuchaczy. Dwa lata później ukazał się ich drugi album – „10 piosenek”. W tym samym roku pojawił się też krążek „Głodne kawałki” nagrany w duecie z producentem Praczasem. W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera trzeciej płyty Pablopavo – POLOR. W drugiej połowie roku, wydał również album solowy – zdecydowanie bardziej surowy w brzmieniu i mocno akustyczny. Płyta TYLKO – podobnie jak POLOR – spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem recenzentów oraz słuchaczy radiowych.

Uwieńczeniem wyjątkowo intensywnego twórczo roku 2014, było przyznanie Pablopavo Paszportu Polityki w kategorii „Muzyka Popularna”.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasach MOK przy ul. Pułaskiego 6 i Sienkiewicza 63.

źródło: MOK (reklama)

Możliwość komentowania jest wyłączona.