SPIN

Kontrola CBA ma potrwać do połowy stycznia

Aneta Borkowska środa, 28 października 2015, 17:18 Siedlce

Trzy miesiące ma potrwać kontrola Centralnego Biura Antykorupcyjnego w siedleckim urzędzie. Funkcjonariusze są zainteresowani szczególnie dokumentami związanymi z ubiegłoroczną sprzedażą tzw. błoni siedleckich.

Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego ratusza zapewnia, że w związku z wizytą funkcjonariuszy CBA nie ma żadnych emocji i twierdzi, że takie kontrole to dla samorządów codzienność.

– Kontrola dotyczyła programu postępowania naprawczego, a przede wszystkim całej dokumentacji związanej z transakcją jaką miasto zawarło z jedną z firm. Kontrolerzy z departamentu kontroli mieli swój pokój, do którego dostarczano im dokumenty. Wcześniej rozmawiali z prezydentem i skarbnikiem na temat „idei pewnej celowości wejścia w relacje z firmą” – mówi Mazurkiewicz i podkreśla, że o wyniki kontroli nikt się nie martwi. – Działanie związane z realizacją Programu Postępowania Naprawczego było zgodne z prawem, transparentne. Wszystkie dokumenty i całość koncepcji były opiniowane przez RIO. Na sprzedaż Błoni była zgoda rady miasta, transakcja odbyła się w formie przetargu publicznego – dodaje.

Przypomnijmy. Pod koniec ubiegłego roku władze miasta za 75 mln złotych sprzedały 90 ha nieruchomości w tym głównie siedleckie błonia. Zbycie działek połączono z jednoczesnym podpisaniem z konsorcjum 10-letniej umowy dzierżawy. Zabieg podczas miejskich sesji wielokrotnie krytykowali byli i obecni opozycyjni radni. W tym roku dzięki emisji obligacji nieruchomości wykupiono.

artykuł zmieniony

11 komentarzy

 1. siedlczanin dodano 6 lat temu

  A NIK w PECu.

 2. Bardzo wiarygodne dodano 6 lat temu

  Jest to bardzo wiarygodne, 70 dni będą maglować jedną umowę na której miasto straciło ok 10 mln zł.
  o czym wszyscy wiedzą bo została upubliczniona.
  Przez tyle dni nauczą się jej na pamięć?

  "Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego ratusza zapewnia, że w związku z wizytą funkcjonariuszy CBA nie ma żadnych emocji i twierdzi, że takie kontrole to dla samorządów codzienność."
  Pocieszaj się Pan.

 3. Zorro dodano 6 lat temu

  Radni bez radni z PiS i STS wstyd.amen

 4. z Siedlec dodano 6 lat temu

  jakby to Nikoś Dyzma powiedział Mazurkiewicz to h## i szkoda sałatki

  Oni jak prezio Kaczyński nikt im nie powie, że czarne jest białe a białe jest czarne

  jak sekta opętani i myślą, że są najlepsi a wygrana jeszcze ich w tym utwierdziła ale obawiam się, że tak dalej a będzie to ostania kadencja Kudelskiego … wnuki czekają ….

 5. a może dodano 6 lat temu

  A może CBA zbada zasadność zakupu przez Figata (PE) gruntów za szpitalem za 13 baniek. Po cholerę mu to skoro to tereny pod mieszkaniówkę z usługami? Czyżby Prezydent WK miał zamiar zlikwidować TBS??? To TBS jako spółka miejska jest od budowy mieszkań. Transakcja śmierdzi z daleka i ma chyba drugie dno.

 6. Leszek Myśliński dodano 6 lat temu

  "Paweł Mazurkiewicz, rzecznik siedleckiego ratusza zapewnia, że w związku z wizytą funkcjonariuszy CBA nie ma żadnych emocji i twierdzi, że takie kontrole to dla samorządów codzienność."

  Codzienność? To kiedy nasze miasto miało ostatnio taką kontrolę?

  Kłamstwa, kłamstwa i jeszcze raz kłamstwa – Pisowska prawda.
  Mam nadzieję, że kilku towarzyszom zrobi się gorąco pod 4-ma literami.

 7. bankier dodano 6 lat temu

  "(…) mówi Mazurkiewicz i podkreśla, że o wyniki kontroli nikt się nie martwi (…)" – to ci nowina – a widział ktoś kiedyś jakiegoś urzędasa martwiącego się swoją praca lub jej wynikami? Wszak to wszystko za pieniądze podatnika – więc można zmarnować…

 8. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  Oby po wygranej PiS-u nie zmienili kontolujących? Wtedy naprawdę zamiotą do śmietnika. Może rzecznik, już o tym wie, że się nie martwi o wynik kontroli.

 9. MIKA dodano 6 lat temu

  CBA posiedzi z pół roku jak ruszą to smród będzie wychodził, przez tyle lat tego się nagromadziło.amen

 10. Panie Skarbniku dodano 6 lat temu

  Jak słucham skarbnika miasta na temat wyjaśnienia przyczyn zakupu przez PEC działki to ręce opadają. Jak można takie głupoty pleść. Panie skarbniku przecież reprezentujesz urząd administracji publicznej i nie powinieneś się ośmieszać a tym gorzej urzędu Miasta Siedlce i mieszkańców miasta Siedlce reprezentowanych przez radnych. PEC jest spółką prawa handlowego i ponosi odpowiedzialność za swoje działania, nie jest to podmiot do ratowania innych jednostek.

 11. Zorro dodano 6 lat temu

  CBA do urzędu miasta to wstyd dla PiS i STS ale ci drobni politykierzy mają wstyd dla nich liczą się tylko stołki i kasa.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?