SPIN

Prezes PEC z nagrodą roczną

Beata Głozak piątek, 30 października 2015, 12:16 Aktualnie

Około 47 tys. zł brutto – tyle wyniosła nagroda roczna jaką za rok 2014 przyznano prezesowi Przedsiębiorstwa Energetycznego w Siedlcach Krzysztofowi Figatowi. Pytanie podczas trwającej sesji do prezydenta Siedlec skierował radny Andrzej Sitnik.

22 komentarze

 1. a... dodano 6 lat temu

  A ilu siedlczan ciężko pracując nie zarabia tyle przez cały rok??? Tym, można obiecać po 500 zł na dziecko albo podwyższenie kwoty wolnej od podatku. A w "miejskiej"" rodzinie" "synom" nie żałuje się nota bene ogromnych publicznych pieniędzy.

 2. ... dodano 6 lat temu

  skandal… nagroda za kupno działki?

 3. Anonim dodano 6 lat temu

  Czyim synem jest Figat?

 4. Ciekawe dodano 6 lat temu

  Ile z tego będzie musiał oddać?

 5. Siedlczanin dodano 6 lat temu

  Jak to czytam to płakać mi się chcę. Ludzie zarabiaja takie pieniądze w rok albo póltora. Jak tak można…

  • ona dodano 6 lat temu

   "Ludzie zarabiają takie pieniądze w rok albo półtora" – zgadza się i większość z nich ze wspólnot, mieszkań komunalnych, spółdzielni czyli tam gdzie PEC dostarcza ciepło pokryją tą nagrodę w opłatach za ciepło, czyli w czynszach.

 6. ika dodano 6 lat temu

  A opozycja zazdrości?

 7. Mieszkanka dodano 6 lat temu

  To już jest kpina z ludzi, naprawdę. Nie ma pieniędzy, oszczędzają na wszystkim tylko oczywiście nie na sobie. Chodnik by jakiś zrobili, do szkół by kupili np komputery, a nie napychają kieszeń prezesowi tylko dlatego, że jest. Nagroda to powinna być za coś.
  Ale niestety Siedlce to wyjątkowe miasto gdzie i nagrody i statuetki są rozdawane w większości byle komu i byle za co.
  Nie wiem jak osoby, które przyznają takie nagrody mogą patrzeć w swoje odbicie w lustrze. I jak mogą patrzeć w oczy mieszkańców, którzy za naprawdę ciężką pracę czasem w rok nie mają połowy.
  Szkoda gadać, wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd.

 8. sitwa dodano 6 lat temu

  Nagroda należy się za sprowadzenie do Siedlec zepsutych turbin za 50 baniek.Trzeba swojego nagrodzić.

 9. menel dodano 6 lat temu

  Nagroda za turbiny.

 10. Związkowiec dodano 6 lat temu

  Halo Halo Panie Redaktorze, nagroda to tylko ułamek tego co zarabia prezes PECu. Oprócz tej nagrody pobiera 16 000 zł miesięcznie, korzysta w sposób nie limitowany z samochodu służbowego i telefonu komórkowego oraz dysponuje nie ograniczonym funduszem reprezentacyjnym (obiadki, bankiety dla siebie i kolegów na koszt Pecu) i chyba ma deputat na węgiel.

 11. Kozak Marian dodano 6 lat temu

  działkę ,,kupiła" córka od matki???

 12. MIKA dodano 6 lat temu

  Pytanie przy okazji ile inni prezesi otrzymali kasy za tak zwane nagrody np. Symanowicz były prezydent.

 13. trzeba chyba ... dodano 6 lat temu

  Trzeba chyba sprawdzić czy są ustalone na piśmie jakiekolwiek kryteria przyznawania tych nagród, to znaczy kiedy, komu i za co??? Czy też jest to "widzimisię" władzy miejskiej??? Bo jeżeli Figat wypełnił wszystkie warunki otrzymania takiej nagrody to OK. Jeżeli zaś nie byłby ustalonych przez Magistrat żadnych warunków i kryteriów – to oznaczałoby marnotrawstwo środków publicznych i kolesiostwo.

 14. siedlczanin dodano 6 lat temu

  A co na to pracownicy PEC????? pewnie się cieszą bo też dużo zarabiają.

  • ona dodano 6 lat temu

   Pracownicy strasznie lubią prezesa

 15. ika dodano 6 lat temu

  Nagrody są sprawą uznaniową i nikt nie ma prawa rościć pretensji. Opozycja potrafi tylko podjudzać, siać ferment, napuszczać kontrole i media. Taki ma poziom. Nie potrafi uszanować prawa demokracji.

  • max dodano 6 lat temu

   jaka demokracji stalinowska

 16. do iki dodano 6 lat temu

  Bzdura. Nie znasz prawa. Tu nie ma uznaniowości. Muszą być ustalone zasady i kryteria przyznawania takiej nagrody. Np. ministrowie dla swych firm ustalili i jest to opublikowane. A co w Siedlcach??? Nagroda ma zerowy związek z demokracją i nie mieszaj ziarna z plewami.

 17. Wynik finansowy dodano 6 lat temu

  str 23/39 niniejszego opracowania pokazuje wynik finansowy, jak to rozumieć ? http://kaprint.pl/sites/default/files/Prezentacja%204.2%20-%20Konferencja%20RG%202015.pdf

 18. Jarek W. dodano 6 lat temu

  Najlepszy prezes pecu to fraszka przy tym jak wynagradzany jest faworyt pisu i Kudelskiego – prezes pwik-u. On mając emeryturę od kilku lat w kieszeni, wynagradzany jest lepiej od tego z pecu

 19. ika dodano 6 lat temu

  Będę mieszała ziarno z plewami i z czym jeszcze zechcę. Nie potrafi uszanować prawa demokracji to był skrót myślowy do tego, że opozycja na siłę wyciąga różne rzeczy, bo nie może pogodzić się ze swoją przegraną w wyborach. Sprawa nagród budziła i budzi emocje od zawsze.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?