SPIN

Miasto gotowe na atak zimy

Aneta Borkowska sobota, 7 listopada 2015, 11:43 Siedlce

Śniegu co prawda jeszcze nie ma, ale miasto jest już przygotowane do ataku zimy. Od 1 listopada obowiązuje umowa z wykonawcą dzięki której służby są cały czas w stanie gotowości.

– Mamy umowę na odśnieżanie, posypywanie, ale też na dbanie o porządek na ulicach w tym czasie jeszcze bez śniegu – powiedział na antenie Polskiego Radia RDC Paweł Mazurkiewicz, rzecznik ratusza. – W tym momencie musimy uważać na różnego rodzaju zjawiska zwłaszcza pod naszymi wiaduktami jak na przykład oszronienia, więc musimy być cały czas w pogotowiu – dodał.

Na odśnieżanie miasto przeznaczyło około 6 milionów, umowa podpisana została rok temu na 3 lata. A co jeśli zima będzie wyjątkowo łagodna?

– W przypadku jeśli nie będzie opadów przez ustalony czas, wówczas kwota ta jest pomniejszona o odpowiedni procent. A więc można powiedzieć, że opłaty będą uzależnione od pogody – powiedział w RDC rzecznik.

Przypominamy, że w tym roku miasto podzielone zostało na trzy strefy jeśli chodzi o odśnieżanie. Strefa I to drogi główne i wylotowe z miasta oraz trasy poruszania się autobusów,  II strefa to północna część miasta, a III to jego część południowa.

3 komentarze

 1. Karol dodano 6 lat temu

  Tak, jak zwykle. Marek, a Ty gotowy?

 2. EWa dodano 6 lat temu

  1 listopada? czyżby?

  • Aneta Borkowska dodano 6 lat temu

   Dziękuję za zwrócenia uwagi, źle to ujęłam. Już poprawione.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?