SPIN

Oni najlepiej napisali tegoroczny test historyczny

Aneta Borkowska wtorek, 10 listopada 2015, 13:23 Aktualnie, Siedlce

Kiedy zaczął się PRL, w którym roku po raz pierwszy wyemitowano program w polskiej telewizji, kto stanął na czele pierwszego rządu? Na te i 27 innych pytań odpowiedzi udzielić musieli uczestnicy IV Siedleckiego Testu Historycznego.

– Jan Paweł II powiedział, że naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości. Na szczęście patrząc na te osoby, które dzisiaj pisały test jestem spokojna o naszą przyszłość. Bardzo im gratuluję udziału, ale też dziękuję nauczycielom, którzy potrafili zainteresować historią swoich uczniów oraz rodzicom – powiedziała po zakończeniu testu Milena Królikowska, dyrektor delegatury w Siedlcach Kuratorium Oświaty w Warszawie.

Dzisiejsze zmagania to druga odsłona tegorocznego Testu Historycznego. Wcześniej, bo 230 października wzięli w nich udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Dzisiaj na pytania odpowiadali przedstawiciele szkół ponadpodstawowych i pozostali uczestnicy.

– My mamy chęć uczenia się historii i pokazywania naszego patriotyzmu, ale też chcemy trochę sprawdzić tę wiedzę. A taki test to umożliwia. Cieszy mnie, że coraz więcej osób bierze udział w tej imprezie, w tym roku łącznie pisało go ponad sto osób – mówi dyrektor IV LO Jacek Jagiełło.  – Jesteśmy dzień przed rocznicą odzyskania niepodległości, więc nie mogło tego tematu zabraknąć. I to też jest taki hołd dla tych którzy o tą naszą wolność walczyli. My uczymy się, pamiętamy i mówimy o nich – dodaje.

Organizatorami imprezy byli, jak w roku ubiegłym IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach i stowarzyszenie „Żółkiewszczacy”. Test składał się z 30 pytań. Jak podkreślił dyrektor IV LO Jacek Jagiełło impreza stała się już marką rozpoznawalną w całym regionie.

test historyczny3

Nazwiska zwycięzców.

Szkoły Podstawowe:

1 miejsce – Dawid Stańczuk (SP nr 11),
2 miejsce – Piotr Kadej (SP nr 11),
2 miejsce – Michał Woiński (SP nr 11),
3 miejsce – Piotr Majek (SP nr 10),

Gimnazja

1 miejsce – Julia Borkowska (PG Białki),
2 miejsce – Justyna Pietrak (PG Ostrówek),
3 miejsce – Julia Celińska (PG nr 6),

Szkoły Ponadgimnazjalne

1 miejsce – Michał Osiński (IV LO),
2 miejsce – Bartosz Cabaj (II LO),
3 miejsce – Jarosław Kamiński (IV LO)

test historyczny1

Komentarze (1)

  1. Ula dodano 8 lat temu

    A co tu komentować, dobrze że jeszcze komuś chce się chcieć….Brawo!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?