SPIN

Chce pieniądze za cały kontrakt

Aneta Borkowska środa, 18 listopada 2015, 21:35 Siedlce

Prawie rok trwa spór pomiędzy byłym trenerem siedleckiej Pogoni Danielem Purzyckim, a klubem. Najpierw trafił do komisji dyscyplinarnej, ale ta nie umiała podjąć decyzji, więc obecnie sprawa toczy się w piłkarskim sądzie. Chodzi o pieniądze.

– Trener Purzycki żąda wypłacenia pieniędzy za cały kontrakt jaki miał z klubem, czyli do 30 czerwca – mówi Andrzej Materski, prezes Pogoni. – Naszym zdaniem wypełniliśmy warunki umowy, które przewidywały, że jeśli jedna ze stron rozwiązuje umowę to wypłaca drugiej trzykrotność miesięcznej pensji. Ponieważ to klub zwolnił trenera, wypłaciliśmy mu   przewidzianą kwotę – dodaje.

Sprawa była wcześniej rozpatrywana przez komisję dyscyplinarną, ale tam nie zapadł żaden wyrok, więc były szkoleniowiec skierował sprawę do sądu.

– 16 grudnia zostanie ogłoszony wyrok i zobaczymy jak to wszystko się skończy – mówi Materski i zastrzega, że nie może zdradzić kwoty jakiej domaga się trener. – Obowiązuje nas umowa, jednak nie będę ukrywał, że jest to dla klubu, który liczy każdą złotówkę znacząca kwota – dodaje.

Przypomnijmy, że Daniel Purzycki funkcję szkoleniowca Pogoni objął w sierpniu 2013 roku i to z nim biało-niebiescy wywalczyli awans do I ligi. Oficjalnym powodem rozstania ze szkoleniowcem w listopadzie 2014 roku były kiepskie wyniki zespołu.

10 komentarzy

 1. i co? dodano 5 lat temu

  Jak zwykle miasto zapłaci z naszych podatków.
  Chyba już nikt nie gra z tych którzy wywalczyli tą pierwszą ligę.

 2. Kibic dodano 5 lat temu

  Łatwo policzyć 🙂
  Listopad, grudzień, styczeń – czerwiec x 10000 = 80000zl plus odestku i koszta – daje ponad 100 000 zł…szkoda ze jest siedlczaninem i nie umie odejść z honorem…..
  Nie pisane prawo trenerskie mówi jasno…. – i moze dlatego nie może znaleźć posady do dziś…

 3. kolo dodano 5 lat temu

  jezeli ktos podpisał umowę taką a nie inną co tu ma do rzeczy honor albo pochodzenie. normalna menadzerska sprawa. materski niech nie płacze tylko ksy szuka. miałbyć sponsor ale ojcu andrzejowi chyba się spodobało…

  • Still dodano 5 lat temu

   Jeśli dla ciebie honor nic nie znaczy, to pozdrawiam 🙂

 4. Jas dodano 5 lat temu

  Nalezą mu sie!

 5. Roki dodano 5 lat temu

  Ojciec zawsze mówił z dziadem nigdy nie miej do czynienia i nie lituj się nad nim bo nuż ci w plecy wsadzi .amen

  • kolo dodano 5 lat temu

   dziadostwo to klub robi…

  • ? dodano 5 lat temu

   co to jest "nuż"?

 6. PL dodano 5 lat temu

  puzon czy wygra czy przegra spala sobie ziemie w siedlcach
  po co ?
  a myślałem jako lepszy trener do lepszego klubu, szkoda

 7. Daro dodano 5 lat temu

  Tak jak w każdej pracy umowa obowiązuje i czy to trener, nauczyciel czy jakikolwiek pracownik jak ma umowę trzeba jej przestrzegać. A pan Materski niech sie zastanowi najpierw jakie umowy podpisuje a nie sie teraz zali

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?