SPIN

Harcerski Festiwal Kultur

Aneta Borkowska środa, 25 listopada 2015, 16:45 Społeczeństwo

Harcerski zapał i harcerska fantazja potrafi sprawić, że rzeczy niemożliwe stają się realne. Dzięki zaangażowaniu harcerzy oraz instruktorów Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza gościnne mury Publicznego Gimnazjum nr 3 w Siedlcach zamieniły się w „Świat w pigułce”.

harcerze3

W trakcie zlotu pod hasłem „Podróż za jeden uśmiech przez Świat”, który odbywał się w okresie 20 – 22 listopada młodzież harcerska miała możliwość zapoznania się z kulturami kilkunastu państw Świata. Wśród licznych atrakcji zlotu, takich jak gra „z trzema groszami przez Świat”, czy prezentacja kultur, największym powodzeniem cieszył się festiwal smaków, w trakcie którego można było skosztować kilkudziesięciu regionalnych potraw z różnych stron Świata.

harcerze2

Zloty Hufca ZHP „Podlasie” są doskonałym narzędziem nie tylko do integracji harcerskiej społeczności, ale także do nauki i wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi środowiskami.

Link do obszernej galerii zdjęć ze zlotu oraz pozostałych inicjatyw w listopadzie TUTAJ (kliknij)

harcerze4

phm. Andrzej Ryś, zespół ds. promocji i wizerunku hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?