SPIN

Pomoc dla bezdomnych: mazowiecka infolinia 987

Aneta Borkowska czwartek, 26 listopada 2015, 11:35 Aktualnie

Ponad 3,4 tys. miejsc w schroniskach i noclegowniach, 25 jadłodajni oraz punkty medyczne – na taką pomoc mogą liczyć bezdomni na Mazowszu. Opieka organizowana jest przez gminy.

Do dyspozycji jest także całodobowa wojewódzka infolinia 987. Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia –
wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

Podczas tegorocznej zimy na Mazowszu bezdomni będą mieli do dyspozycji 73 placówki (w tym 40 w Siedlcach). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe
schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych.

Wojewoda mazowiecki przekazał organizacjom pozarządowym wspierającym osoby bezdomne 0,5 mln zł dofinansowania. Pieniądze są przeznaczane na poradnie, streetworking, prowadzenie jadłodajni czy pogotowia interwencji społecznej.

źródło: Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?