SPIN

Wojciech Kudelski na sesji: Nie było i nie ma planu sprzedaży spółek

Beata Głozak piątek, 27 listopada 2015, 12:36 Aktualnie, Siedlce

Radni podjęli dyskusję ws. uchwalenia „Planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2016 – 2018”.

Jerzy Myszkowski odniósł się do spotkań jakie z mieszkańcami Siedlec przeprowadza radny Andrzej Sitnik. Stwierdził, że ten publicznie głosi o sprzedaży dwóch spółek miejskich PwiK-u i PEC-u. Dodał, że raczej radni powinni wnioskować do prezydenta Polski o nadanie prezesowi Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji orderu za swoją działalność. Dodał, że korzystając z okazji pyta prezesa spółki czy są plany jej sprzedaży.

Zdaniem Stanisławy Wardak radny Sitnik sieje zamęt wśród społeczeństwa co jest, jak stwierdziła wysoce niemoralne.

Andrzej Sitnik: Pan stwierdza fakt, więc chcę Pana poinformować, że na spotkaniach ja stawiam pytanie, więc ja proszę nie manipulować moimi wypowiedziami. Więc proszę nie wprowadzać w błąd radnych i mieszkańców. A ja zadaję tylko pytanie na podstawie tego co usłyszałem podczas jednej z konferencji prasowych. Pytanie dotyczyło tego, że w poprzednim roku ratowaliśmy budżet Magellanem, a w tym roku emisją obligacji i prezydent na pytanie czy w kolejnym roku (2016 – od red.) będzie sprzedaż spółek prezydent odpowiedział „A kto nam zabroni?” Dlatego ja zadaję pytanie.

Prezydent Siedlec Wojciech Kudelski stwierdził, że mówienie o tym, że chce sprzedać którąkolwiek ze spółek miejskich jest fałszem. Przede wszystkim dlatego, że muszę mieć do tego państwa zgodę. Korzystając z obecności mediów i obecnych na tej sali twierdzę, że nie było i nie ma żadnych planów sprzedaży żadnej ze spółek miejskich. Przeciwnie nasze spółki poszerzają swoją działalność.

23 komentarze

 1. Roki dodano 5 lat temu

  Panie Kudelski pan nic nie rozumie a na pewno gospodarki wolnorynkowej , jak spółki miasta mogą rozszerzać swoją działalność to jest śmieszne to kompromitacja pana urzędu,miasto sprzedało prywatnej firmie PUK a teraz inwestują spółki miasta w to co pana tylko ośmiesza, przez pana przemawia dawne ZJEDNOCZONE STRONNICTWO LUDOWE. amen

  • do Roki dodano 5 lat temu

   Do Roki

   > Panie Kudelski pan nic nie rozumie a na pewno gospodarki wolnorynkowej , jak spółki miasta mogą rozszerzać swoją działalność

   Oczywiście, że mogą. Przykład państwowych firm francuskich jest tutaj dobitnym przykładem. Francuska Veolia kupuje przedsiębiorstwa dostarczające ciepło, śmieciowe, wodociągi, czyli w Polsce najczęściej takie, które utrwalone są w świadomości jako komunalne należące do samorządu.

 2. Szkoda dodano 5 lat temu

  Szkoda, że nie ma planu sprzedaży spółek. Mogłoby być normalnie.

 3. Stasiu Wardak dodano 5 lat temu

  Jak możesz w ogóle zabierać głos w dyskusji, przecież Twoje dzieci zatrudnione w Urzędzie Miasta nie pozwolą Ci mówić prawdy…

 4. Zorro dodano 5 lat temu

  Pan Myszkowski wieczny radny piąta kadencja 20 lat tak średnio po 2000 tys przez tyle lat proszę obliczyć, obecnie pracownik spółki miejskiej PEC podejrzewam ponad 3000 tys miesięcznie jaki fachowiec i za co bierze taką kasę miesięcznie zapytajcie pracowników PEC -komentarz nie potrzebny,następna pani radna Wardak emerytka radna wcześniej z SLD teraz z obrotowego politycznie STS, tej pani córka jedna pracuje w Urzędzie Miasta a morze i druga tego nie jestem pewien niech radny z opozycji zapyta na następnej sesji-myślę że komentarz też nie jest potrzebny. ZORRO dbał i walczył o sprawiedliwość jego kasa tłuste misie nie interesowała.amen

 5. MIKA dodano 5 lat temu

  70% radnych uzależnionych może nie bezpośrednio ale pośrednio od Kudelskiego to nie rządzenie tylko sterowanie niedługo każdego radnego opiszę,

 6. polka dodano 5 lat temu

  nie mieszkam w Siedlcach tylko często bywam i powiem Państwu, że nie jedno większe miasto pozazdrości Wam tego , że mieszkacie w takim mieście i macie tak operatywną władzę i nie rozumiem tych Państwa docinków kompletnie nie rozumiem

 7. P.P. Myszkowski, Wardak... dodano 5 lat temu

  Po co te brednie. Byłem na spotkaniu z Sitnikiem. Facet generalnie miał rację i dowody. Zatem skąd ten skowyt???

  • Dobra robota dodano 5 lat temu

   Wcześniej czy później spółki miejskie trzeba będzie sprzedać więc p. Sitnik powinien wspierać takie działanie. Czy będzie drożej? Myślę, że nie. W końcu na PEC wystarczy dyrektor za 7 tys. złotych, który oczyści kadry pracowników wskazanych przez Urząd Miasta. Zostanie 2/3 obecnych. Odliczyć radę nadzorczą i może być taniej. Miasto uwolni się od długu i zacznie normalnie funkcjonować. Czego panu Sitnikowi życzę w przyszłej kadencji.

   • WDR dodano 5 lat temu

    A mi się wydaje, że ceny wzrosną, ponieważ taka firma kupując PWiK lub PEC musi sobie jakoś odbić wydatek rzędu kilkudziesięciu milionów złotych, a zwrot z inwestycji z jakiego źródła będzie? Od mieszkańców!

 8. kolo dodano 5 lat temu

  prezydent K.: nie było nie planu remontu Żółkiewskiego… buahahaha ciekawe kiedy mówił prawdę

 9. widzi mi się, że dodano 5 lat temu

  W całym artykule jest jedno istotne zdanie, które prawie wam umknęło. Wypowiedz Prezydenta " a kto nam zabroni ". Dzisiejsza koalicja, podobnie jak wcześniejsze przegłosują wszystko co zechce sprzedać Prezydent ze skarbnikiem. Poznajcie nazwiska radnych sitwy, którą ustawa każe nazywać koalicją. W 100 % budżetówka, pracujący w spółkach miasta lub radni, którzy wcześniej załatwili swoim żonom, dzieciom pracę w UM lub spółkach. Nie ma wśród nich ani jednej osoby, która z tego schematu by się kiedykolwiek wyłamała.
  Tragedią Polski jest patologia władzy a zwłaszcza prawa, które takie miejscowe sitwy podnosi do rangi władzy.
  Siedlce nie są w tym odosobnione. Ktoś kto zna miejscowe powiązania w różnych organach władzy lokalnej zapewne zgodzi się ze mną, że podczas wyborów wybieramy z kandydatów z niewielkimi wyjątkami osobników pozbawionych większości zasad niezbędnych do wykonywania takich funkcji.
  Obdarzonych za to cechami, które uważa się za wady. Są rekordzistami w uprawianiu
  nepotyzmu, pełni arogancji dla zwykłych śmiertelników oraz zatroskanych wyłącznie własnym KORYTEM.
  Niewielkim w polskim wykonaniu byłaby ogłaszana w PIS owskim programie Kaczyńskiego zasada kadencyjności.
  Kadencyjność załatwia takie problemy w większości systemów. Niewiele załatwi w polskim, gdyż mamy już taką naturę, że dla osiągnięcia własnych celów znajdziemy sposób na obejście każdego prawa.

  • on dodano 5 lat temu

   Nie wolno mówić "sitwa", bo to obraża, można powiedzieć inaczej np sieć. A jak wygląda sieć? Otóż "na górze zwykle jest jakiś poseł. Najlepiej jak ma tzw przełożenie na W-we i dojście do jakiegoś ministerstwa. W województwie lub w powiecie znajduje się gwiazda takiego układu. Na ogół jest to człowiek umocowany politycznie, który pełni rolę pośrednika. Duże znaczenie ma urząd marszałkowski, bo tam są pieniądze i realny wpływ na politykę w lokalnych społecznościach. Na dole jest podział gminny, gdzie wszystko przekłada się na konkrety – kontakty, etaty" Nazwiska można podstawić wg własnego pomysłu.

 10. Anonim dodano 5 lat temu

  Można wiele mówić o Prezydencie Kudelskim. Ale On zawsze jak idzie to się z każdym przywita i kulturalnie nawet przepuści. Znam innych kiedyś byli kumplami i tak nie czynią.

  • kolo dodano 5 lat temu

   normalnie bohater

   • ręka dodano 5 lat temu

    Raz poda rękę innym razem nie podaje, to zależy jak w danej chwili myśli o tym co narobił w mieście, optymistycznie czy pesymistycznie.

    • Anonim dodano 5 lat temu

     Ale inni tak są zadufani, że nawet nie spoglądają. Traktują innych jak plebs i się wpychają ględząc banialuki . Ale do czasu dzban wodę nosi. Ja nie przejechałem się na Kudelskim. A przejechałem się na dobrych znajomkach. Ale Pan Bóg nie rychliwy , …………

   • Siedlczanin dodano 5 lat temu

    Nie drwij!

   • Anonim dodano 5 lat temu

    Nie kpij! Popatrz na innych. Kudelski przynajmniej ma kręgosłup i nie prawi farmazonów.

    • WDR dodano 5 lat temu

     Ma kręgosłup do okłamywania ludzi. Najpierw Kudelski i jego sitwa na siłę chcieli zmienić statut CKiS, a później zmienili regulamin obrad Rady Miasta, bo opozycja zadawała niewygodne pytania "od ręki", a koalicja nie była przygotowana na przygotowanie w miarę normalnych wymówek. Teraz PiS na arenie ogólnopolskiej zmienia prawo pod siebie.

     • Anonim dodano 5 lat temu

      PASSSSSSSSSS…………………..

 11. Kozak Marian dodano 5 lat temu

  Proszę zwrócić uwagę jak oszukują nas nasi radni z prezydentem na czele. Taki siedlecki parlament powinien podać się dawno do dymisji. Pan A.Sitnik wypowiada się na podstawie nagrań z sesji rady jak też z konferencji prasowej. Dlaczego p. Kudelski mówi a potem zaprzecza przecież to są słowa które sam wypowiada

 12. MIKA dodano 5 lat temu

  Pomnik za życia dla KUDELSKIEGO obok Kaczyńskiego śmiesznego bohatera, miasto zaoszczędzi na pilnowaniu tych prawych i sprawiedliwych.amen

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?