SPIN

Barszcz Sosnowskiego – czy ten problem nas dotyczy

Aneta Borkowska wtorek, 1 grudnia 2015, 21:51 Społeczeństwo

barszcz_sosnowskiego caly

Czym grozi dotknięcie barszczu Sosnowskiego? I co zrobić w razie poparzenia? Tego będzie można dowiedzieć się już 8 grudnia o godz. 17. podczas spotkania z Kołem Ekologicznym „Podlasie” w Bibliotece Pedagogicznej w Siedlcach.

To spotkanie ma na celu upowszechnienie informacji o niebezpiecznej roślinie, która rozpleniła się w naszym środowisku, rośnie na łąkach i nieużytkach w naszym mieście, możemy ją spotkać podczas letniego wypoczynku w górach, nad morzem i na Mazurach. Trzeba wiedzieć jak odróżnić barszcz Sosnowskiego od innych niewinnych, pięknych, często objętych ochroną roślin.

Powinnyśmy wiedzieć czym grozi dotykanie, a nawet tylko przebywanie w pobliżu tej rośliny? Co należy zrobić jeżeli stanie się nieszczęście, zostaniemy poparzeni lub zaczniemy odczuwać inne dolegliwości charakterystyczne dla zatrucia? Pomogą nam w tym zaproszeni prelegenci – doktor Magdalena Daniel i botanik Paweł Marciniuk z UPH, który razem ze swoją żoną Jolantą Marciniuk (sympatykiem Koła PKE „Podlasie) zajmują się roślinami inwazyjnymi, a taką jest Barszcz Sosnowskiego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?