SPIN

Zaprotestuj wobec przemocy

Aneta Borkowska środa, 2 grudnia 2015, 10:48 Siedlce

Jest mała, ale ma wielkie znaczenie. Biała wstążka przypięta do ubrania, jest symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.

Akcja rozpoczęła się 25 listopada w Międzynarodowy Dzień Walki z Przemocą Wobec Kobiet i potrwa do 10 grudnia, który jest Dniem Praw Człowieka. Do akcji kolejny już raz przyłączyli się policjanci z siedleckiej komendy.

– Nasi funkcjonariusze na co dzień spotykają się z przemocą – mówi Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP Siedlce. – Dzielnicowi, którzy prowadzą niebieskie karty, z których zdecydowana większość dotyczy przemocy domowej wobec kobiet właśnie. Funkcjonariusze z działu dochodzeniowo-śledczego to oni prowadzą już dochodzenia jeśli ofiary decydują się na skierowanie sprawy do sądu. A także policjanci interwencyjni, którzy uczestniczą w takich sytuacjach czy to domowych czy w ogóle przemocy wobec kobiet – dodaje.

Dlatego jak podkreśla Długosz akcja jest ważna, chociaż dyskretna.

–  To jest taki symboliczny gest, delikatny, ale daje do myślenia i ma na celu rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań na rzecz jej przeciwdziałania – tłumaczy. – Im więcej mężczyzn, ale i kobiet będzie tą małą, białą wstążkę nosić tym więcej osób się o akcji dowie, będzie o tym rozmawiać, a od tego się zaczyna – dodaje.

5 komentarzy

 1. bankier dodano 5 lat temu

  im to zaproponujcie….

  https://twitter.com/MonaSarcos/status/671625290309902336

  a nie obwieszanie się nic nie znaczącymi girlandami…

 2. :( dodano 5 lat temu

  Pojawcie się na ulicach.
  Dzielnicowi niech się zainteresują co się dzieje na ich rewirach.

  Wtedy zaprotestujecie przeciwko wszelkiemu złu.

 3. mniam dodano 5 lat temu

  NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ……….

 4. eee dodano 5 lat temu

  Policja niech się zajmie robotą a nie przypinaniem wstążek , niech właściwie wykonuja prace a przypadków przemocy wobec kobiet nie zamiatają pod dywan i nie odsyłają kobiet bez pomocy . Fachowcy od brania kasy i wcześniejszych emerytur.

  • ELA dodano 5 lat temu

   Przykra prawda, szkoda,że bolesna tylko dla ofiar przemocy. Niestety TYLKO nieliczni z nich mogliby przypiąć białe wstążeczki

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?