SPIN

Jest projekt przyszłorocznego budżetu

Beata Głozak środa, 9 grudnia 2015, 12:24 Aktualnie

Dochody w kwocie ok. 381,5 mln złotych, a wydatki na poziomie 374,5 mln zł – wydział finansowy siedleckiego urzędu przygotował projekt przyszłorocznego budżetu. Wstępna analiza dokumentu wskazuje, że będzie skromniej niż w roku obecnym.

Władze Siedlec siedmiomilionową nadwyżkę przeznaczą w całości na spłatę wcześniej zaciągniętych kredytów. Wydatki inwestycyjne oszacowano łącznie na kwotę 28,6 mln zł.

Wśród wydatków bieżących ponad 7 mln zł zostanie przeznaczone na działalność MPK Siedlce z czego ponad 4 mln na refundację ulg za przejazdy, a ponad 3 mln jako rekompensata dla spółki. Około 1,9 mln zł zostanie przeznaczonych na utrzymanie straży miejskiej, 1,5 mln zł na stypendia sportowe a ponad 8 mln na udział pieniężny dla ARM Siedlce.

– Na tę chwilę ten budżet nie jest może oszałamiający jeśli chodzi o wydatki inwestycyjne, ale cały czas czekamy na możliwości współfinansowania inwestycji ze środków unijnych – powiedział skarbnik miasta Kazimierz Paryła. – W dalszym ciągu musimy nastawić się na skromność – dodał.

Dochody majątkowe wydział finansów oszacował na 18 mln złotych co jest nowością dla samorządu, bo do tej pory ta pozycja w projektach budżetu była dość rozbudowana. Subwencję oświatową określono na poziomie ok. 110 mln złotych do czego jak podkreślił Paryła trzeba będzie „dołożyć” ok. 30 mln złotych.

7 komentarzy

 1. ciekawośc dodano 5 lat temu

  a kiedy do kasy wpłynie "wartość dodana" za pomnik? ….nadzieja?

  • Siedlczanin dodano 5 lat temu

   Poprzedni rząd niedoszacował zadań gmin na ponad 8 miliardów!!! Oczekujemy na zmiany w tym temacie.

 2. bankier dodano 5 lat temu

  To może pora jednak na optymalizację sieci szkół skoro subwencja wystarcza tylko na 64% kosztów?

  • Stefan dodano 5 lat temu

   Moja propozycja jest następująca: dwie nowe szkoły podstawowe na Janowskiej i na Piaskach Zamiejskich, liceum lub szkoła zawodowa na os. Warszawska i jeszcze przedszkole na os. Romanowka. To będzie właściwa optymalizacja sieci szkół że względu na odległości. Da też to możliwość rozładowania tłoku w szkołach po poprzedniej reformie. Mam nadzieję, że myślisz podobnie 🙂

   • bankier dodano 5 lat temu

    To jeszcze tylko napisz jak rozmnożysz subwencję…? Czy zaproponujesz jeszcze większy wzrost podatków od nieruchomości żeby pokryć te wydatki? Pytam poważnie.

 3. WDR dodano 5 lat temu

  To tylko plan, który dla celów propagandowych został tak skonstruowany. Życie zweryfikuje… Na szczęście w planie budzetu zakazano już uwzględniać kosmiczne przychody ze sprzedaży gruntów, bo inaczej byśmy załatali 50% deficytu hehe

 4. WDR dodano 5 lat temu

  http://www.wykop.pl/ramka/2899379/wroclaw-na-skraju-bankructwa-miasto-ma-6-mld-zl-dlugow/

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?