SPIN

Program budownictwa komunalnego blisko zakończenia

Beata Głozak niedziela, 13 grudnia 2015, 23:49 Siedlce

Siedlecki program budowy mieszkań komunalnych i socjalnych zmierza ku końcowi. Trwają ostatnie odbiory 34 lokali przy ul. Geodetów. W zdecydowanej większości zasiedlą je rodziny.

– To jeden z największych sukcesów miasta – tak o programie budowy mieszkań komunalnych i socjalnych mówi wiceprezydent Siedlec Anna Sochacka. W najbliższych tygodniach kolejni lokatorzy zaczną życie na „prawie swoim”, bo trwa odbiór 34 mieszkań w budynku przy ulicy Geodetów. – Zawsze mówiliśmy, że zależy nam na tym, aby mieszkania były przyznawane młodym rodzinom i tutaj ten cel osiągnęliśmy. Na 34 mieszkania 21 otrzymają młode rodziny z tego 17 rodziny trzy plus – tłumaczy.

Mieszkania zostaną oddane do użytku najprawdopodobniej w styczniu. Następny blok przejdzie odbiory techniczne z końcem grudnia, a lokatorzy zasiedlą go w marcu.

– To są mieszkania trzypokojowe lub jednopokojowe z kuchnią lub aneksem – mówi wiceprezydent i dodaje, że ciężko jest znaleźć drugie takie miasto w Polsce jak Siedlce. – Cały czas monitorujemy sytuację. W nowych blokach nie ma żadnych zadłużeń, a bardzo często razem z nowymi mieszkaniami lokatorzy dostają nowe mieszkania – dodaje i podkreśla, że mimo tych emocji mieszkańcy powinni pamiętać, że nie są właścicielami tych lokali. – To najemcy – przypomina Anna Sochacka.

Jej zdaniem program budownictwa komunalnego generuje nie tylko koszty, ale również oszczędności.

– Do tej pory wyburzyliśmy czterdzieści kamienic, w których zamieszkiwali siedlczanie, a remonty jakie te budynki musiałyby przejść oszacowaliśmy na 6 milionów złotych. Część terenów, na których stały kamienice z czasem zostanie sprzedana – przypomina wiceprezydent i zaznacza, że drugiego takiego programu nie będzie.

Łącznie w ramach programu budownictwa komunalnego i socjalnego w Siedlcach powstanie 370 mieszkań.

13 komentarzy

 1. Politolog dodano 5 lat temu

  BUDOWNICTWO KOMUNALNE I SOCJALNE W SIEDLCACH TO WSTYD DLA RZĄDZĄCYCH, ZAPYTAJCIE RADNI ILE KOSZTUJE I PRZELICZCIE TO NA METRY KWADRATOWE TO KOSMOS PROSZĘ SIĘ TYM ZAINTERESOWAĆ .

  • m2 dodano 5 lat temu

   Radni dobrze wiedzą jaka jest cena za m2

 2. to dodano 5 lat temu

  To jak mówią najdroższy m2 mieszkań w Siedlcach. Jak buduje się za nie swoje łatwo szastać kasą. Zatem klapa i kupa długów Miasta.

 3. bankier dodano 5 lat temu

  UWAGA SUKCES !!! Siedlczanie radujcie się, pożyczyliśmy kasę na WASZ koszt, na lichwiarski procent, od dewelopera i "pobudowaliśmy" za to mieszkania dla swojego wiernego elektoratu. Jeśli to taki "sukces" to czemu by go nie powtórzyć i nie pobudować mieszkań dla wszystkich mieszkańców? Sukces to się chyba chce powtarzać?

  • on dodano 5 lat temu

   Krytykujecie władzę PiSowską, a więc chyba jesteście ludźmi gorszego sortu. Ale ja też, bo nawet byłem w sobotę na manifestacji. szkoda że nie było takiej w Siedlcach, a może i będzie bo prezes namawiał do walki z układami i kolesiostwem, których ponoć u nas nie ma. Może będzie na znak poparcia dla władzy?

   • bankier dodano 5 lat temu

    nie ma dla mnie większego znaczenia czy to socjaliści narodowi (PIS) czy międzynarodowi (PO) – krytyka dotyczy głupiego wydawania pieniędzy i próbom przedstawiania tego jako "sukces". Poniżej ktoś napisał ile to wyjdzie za m2 – za pół tej ceny można było zamówić np w m3 nowy blok – ale wtedy trzeba by od razu zapłacić – a tu deweloper wziął finansowanie i ryzyka na siebie to i policzył podwójnie..

 4. M. dodano 5 lat temu

  Drodzy Siedlczanie 1m2 tego mieszkania, bez działki, infastruktury piwnicy i balkonów kosztuje…. Ponad 6000zł. Tak dokładnie tyle. Słownie sześć tysięcy złotych. Jesteśmy tacy bogaci więc kto nam zabroni budować tak drogo. Za tyle można kupić od dewelopera mieszkanie w Warszawie, bo w Siedlcach o połowę taniej. Cieszcie się z takiej władzy i płaćcie podatki.

 5. ... dodano 5 lat temu

  tak się bawi "lepszy" sort Polaków…

 6. Dany dodano 5 lat temu

  Panie a kto to kontroluje wogóle, jeszcze te sorty
  Nic sié nie zmieni

 7. kajtek dodano 5 lat temu

  Z tym lepszym/gorszym/najgorszym sortem Polaków to beka, że hej…:D Media wmówiły Wam, że to o Was i chodzicie i powtarzacie, to w kółko… Pewnie nawet nie słyszeliście całej wypowiedzi Kaczyńskiego, tylko pokazany w mediach kawałek.
  Bardzo łatwo dajecie się zmanipulować, poszukajcie całej wypowiedzi i zobaczcie o kim mówił JK, a mówił słusznie.

  A tak już odbiegając od meritum, jeśli ktoś by przyszedł i by mi powiedział, że mam się czuć "tak i tak", to ja bym go wyśmiał, bo wiem, że to nieprawda (mam poczucie własnej wartości), ale jak widać, niektórym da się wmówić wszystko.
  Smutne, to jest, bo pokazuje, jak dużo jest zakompleksionych ludzi w naszym społeczeństwie.

  Tutaj macie wyjaśnione o co chodzi, prostymi słowami.

  https://www.youtube.com/watch?v=zLb5zzWI99g

  WYŁĄCZ TV, WŁĄCZ MYŚLENIE!

  Jak nie chcecie się fotografować z kartką, to są już koszulki w internecie, więc możecie sobie kupić i w nich chodzić.
  Powodzenia 🙂

  Dalej nic nie rozumiecie?

  • jan dodano 5 lat temu

   Kajtek napisał "smutne to jest, bo pokazuje jak dużo jest zakompleksionych ludzi w naszym społeczeństwie". To ja Ci odpowiem tak, smutne jest to, że w naszym społeczeństwie jest aż tylu ludzi, których jeden z błagających obecnie pana prezesa o przebaczenie nazwał "ciemnym ludem", który wszystko kupi, niestety kupuje, co widać i słychać. Ale cóż to trudna do leczenia choroba.

 8. Politolog dodano 5 lat temu

  STS- TO SZANOWNI MIESZKAŃCY UCZCIWE WĄSKIE GRONO LUDZI, DLA SIEBIE STOŁKI I DLA KILKU TOWARZYSZY TAK MAJĄ W NAZWIE, SIEDLECKIE TOWARZYSTWO DODAŁ BYM WZAJEMNEJ ADORACJI. PRZYPOMNĘ WAM, BYŁY PREZYDENT SYMANOWICZ BYŁ SZEFEM CZY PREZESEM ZWAŁ JAK ZWAŁ,KRYTYKOWANY PRZEZ KUDELSKIEGO ZA TO ŻE MIASTEM NIE UMIE RZĄDZIĆ A DZISIAJ SYMANOWICZ JEST PREZESEM SPÓŁKI MIASTA -TO JEST TOWARZYSTWO PRAWE I SPRAWIEDLIWE.

 9. Frida dodano 5 lat temu

  Ludzie!!!!! Dlaczego we wszystkim widzicie politykę???Program jaki przyjęło miasto,jest faktyczną pomocą dla młodych małżeństw,własny kąt to podstawa!Powiedzcie szczerze,kogo stać na własne m….?a z wynajmowanymi też nie lepiej,bo nie dość że czynsz i koszty licznikowe to jeszcze dla właściciela minimum 800-1000 zeta na m-c.Z inicjatywy władz naszego miasta powinni brać przykład inni.Znam rodzinę która tak dostała mieszkanie,są przeszczęśliwi bo nareszcie żyją w przyzwoitych warunkach!!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?