SPIN

Harcerska Wigilia

Aneta Borkowska czwartek, 17 grudnia 2015, 17:16 Społeczeństwo

Już po raz 15 zuchy, harcerze oraz instruktorzy Hufca ZHP „Podlasie” im. Henryka Sienkiewicza w Siedlcach spotkali się przy wspólnym wigilijnym stole. Okazją, był zlot Bożonarodzeniowy drużyn Hufca, jaki miał miejsce w dniach 11 – 13 grudnia w gościnnych murach Publicznego Gimnazjum w Skórcu.

Uczestnicy zlotu przygotowywali wigilijne potrawy, ozdoby świąteczne, a także uczestniczyli w paradzie aniołów. Kulminacyjnym punktem zlotu była wspólna wieczerza wigilijna zuchów, harcerzy oraz instruktorów, a także zaproszonych gości wśród których należy wymienić wójta gminy Skórzec Stanisława Kalińskiego. Szczególnie wyczekiwanym gościem był Święty Mikołaj, który przywiózł upominek dla każdego z uczestników wieczerzy.

Zlot Bożonarodzeniowy jest jedną w wielu imprez organizowanych w trakcie roku harcerskiego przez komendę hufca, ale właśnie to spotkanie jest najbardziej wyczekiwane przez wszystkich harcerzy. Magia świąt Bożego Narodzenia sprawia, iż zlot nabiera szczególnego charakteru.

Obszerną galerię zdjęć ze zlotu można znaleźć na stronie Hufca na portalu facebook: TUTAJ (kliknij)

phm. Andrzej Ryś – zespół promocji i wizerunku Hufca

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?