SPIN

Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia na drogach

Aneta Borkowska środa, 23 grudnia 2015, 19:07 Siedlce

W okresie najbliższych dni policja prowadzić będzie akcję „Bezpieczne Święta Bożego Narodzenia”. Funkcjonariusze przeprowadzą kontrole na drogach wszystkich kategorii, ze szczególnym uwzględnieniem dróg o największym natężeniu ruchu.

Te działania maja zapewnić bezpieczeństwo podróżującym oraz wyeliminować z ruchu nietrzeźwych kierujących oraz osoby, które w drastyczny sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W ramach działań prewencyjnych policjanci siedleckiej drogówki będą przypominać uczestnikom ruchu drogowego, jakże ważnymi zasadami na drodze są kultura, wzajemna życzliwość i przestrzeganie zasady ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu.

Policja przypomina również, że pomimo wielu przestróg, wciąż zdarzają się przypadki oszustw na tzw. „wnuczka” lub „krewnego”. Zwykle oszuści podają się za członka rodziny. Twierdzą, że mają jakąś wyjątkową sytuację i proszą o pilne pożyczenie pieniędzy. Niestety, potem okazuje się, że jest to oszustwo, a pożyczona kwota przepada. Policja apeluje, aby zgłaszać podejrzane przypadki  dzwoniąc na numer alarmowy 997 albo osobiście skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

autor: podinsp.. Jerzy Długosz, KMP w Siedlcach.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?