SPIN

Minister Energii w Siedlcach

Beata Głozak poniedziałek, 28 grudnia 2015, 08:51 Aktualnie, Siedlce

W urzędzie miasta rozpoczęła się konferencja prasowa ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Jej głównym tematem ma być sprawa rolników, którzy na początku tego roku brali udział w ogólnopolskich strajkach. W ubiegłym tygodniu Tchórzewski spotkał się z obecnym ministrem rolnictwa.

Rozmowy miały dotyczyć „niesprawiedliwości” jaka spotkała rolników, na których nałożono kary za legalnie przeprowadzone strajki. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele rolników z powiatu siedleckiego i łosickiego.  W najbliższych dniach do prezydenta Polski zostanie skierowany projekt ws. zbiorowego ułaskawienia rolników biorących udział w strajkach.

W sali konferencyjnej razem z ministrem są wójt gminy Zbuczyn Tomasz Hapunowicz, dwóch lokalnych rolników, a także władze miasta: prezydent Siedlec Wojciech Kudelski, wiceprezydent Jarosław Głowacki i przewodniczący rady miasta Henryk Niedziółka.

Konferencja zaczęła się od pożegnania dotychczasowego rzecznika prasowego UM Siedlce Pawła Mazurkiewicza. Mazurkiewicz od pierwszego stycznia przejdzie do ministerstwa, gdzie będzie szefem gabinetu politycznego Krzysztofa Tchórzewskiego. Funkcję rzecznika siedleckiego ratusza od tego czasu będzie sprawował Dariusz Dybciak.

 

 

28 komentarzy

 1. Politolog dodano 5 lat temu

  Kończ waść wstydu oszczędzi ,my tu w SIEDLCACH i okolicach znamy tego bohatera .

 2. Zorro dodano 5 lat temu

  Jak w rządzie mamy takich fachowców to opozycja niech się nie martwi ,to koniec szybki i śmieszny. amen

 3. Zorro dodano 5 lat temu

  Kończ waść wstydu oszczędzi ,my tu w SIEDLCACH i okolicach znamy tego bohatera .Pokazał co umie i jaki z niego fachowiec kolejowy,schować się pod sukno kleru Rydzyka to nie fachowość to nie sztuka.

 4. bankier dodano 5 lat temu

  "zbiorowe ułaskawienie" – ta władza przestaje już być nawet straszna – zaczyna być po prostu śmieszna…

  • damada dodano 5 lat temu

   Wiesz chociaż dlaczego był strajk? Za co zostali ukarani?

 5. od lat siedlczanin dodano 5 lat temu

  Do tych wszystkich co krytykują.proszę mi pokazać posła który więcej zrobił dla regionu.reszta to tylko sobie przypomina przed wyborami.strefa ekonomiczna,obwodnica Mińska,dofinansowanie innych inwestycji.zawsze mozna liczyć na więcej ale na pewno i w tej kadencji nie zapomni.to o czymś świadczy,jeżeli opozycja chwali Go za fachowość i zaangażowanie w regionie.

  • on dodano 5 lat temu

   Ale nie potrafił obronić pozostawienia węzła PKP w Siedlcach, tylko powstał w Łukowie, a obwodnica Mińska to też nie jego zasługa

   • Kazimierz dodano 5 lat temu

    "Katarzyna Kopczewska z Wydziału Nauk Ekonomicznych UW uważa, że SEE nie przyczyniły się do wyraźnego polepszenia sytuacji finansowej samorządów. Autorka zbadała, czy w latach 1995-2012 zyskały one na strefach. (…) Zdaniem Katarzyny Kopczewskiej, gminy zyskują więcej inwestując w infrastrukturę, która przyciąga inwestorów niż pozbawiając się przychodów ze zwolnień podatkowych w SSE".

    Jeszcze jakieś wybitne osiągnięcia Pana Posła? 😉

    • siedlczanin dodano 5 lat temu

     A skąd ta Pani Kopczynska się wywodzi.wystarvzy zobaczyć jakie inwestycje poczynione na Terespolskiej w Siedlcach a co buduje i kto inwestuje na pięknej obwodnicy Siedlec.nie powstała żadna nowa firma.chociaż uważam że ona jest potrzebna,ale te wywody nijak się mają do rzeczywistości.

     • Kazimierz dodano 5 lat temu

      Nie Kopczynska, tylko Kopczewska. Zamiast interesować się życiorysami, proponuję skupić się na istocie opracowań, analiz realizowanych przez apolityczne ośrodki. Mieszkańca Siedlec raczej nie interesuje w sposob bezpośredni to co się dzieje na ulicy Terespolskiej (przecież nie pójdzie tam na spacer z żoną i dzieckiem), tylko jaki ma to wpływ na: stan dróg, chodników, czystości w centrum miasta, stan parku Aleksandria – jednej z wizytówek miasta. Miasto w pierwszej kolejności ma służyć mieszkańcom i jeśli będzie im się tu fajnie żyło, biznes też się pojawi w sposób naturalny, bez ciągnięcia go na siłę obniżaniem podatków.

     • wesoły lulek dodano 5 lat temu

      O, jakie to ładne, pisowskie – jak ktoś śmie głosić inne zdanie niż obowiązująca na daną chwilę linia Partii to trzeba tą osobę prześwietlić! Na pewno ma złe, inteligenckie pochodzenie! Nie ma? Oj, to trzeba kopać aż coś się znajdzie. A jak się nie znajdzie to coś szybko wymyśleć.
      Przecież nie może być tak że ktoś ot tak zwyczajnie może głosić prawdę inną niż najświętsza linia jedynej słusznej Partii!

  • misieq dodano 5 lat temu

   Proszę uprzejmie porównać dokonania obecnego ministra jako posła poprzedniej kadencji z Panią prof. Stanisławą Prządką wywodzącą się z ziemi garwolińskiej. Zdziwiłby się Pan.

   Jednym z nielicznych pozytywnych akcentów z działalności Pana Ministra był apel do społeczności siedleckiej o stanowczy głos w obronie projektu budowy międzynarodowej trasy szybkiego ruchu łączącej litewską Kłajpedę z greckimi Salonikami na szczeblu unijnym. VIA CARPATHIA przebiegałaby w swoim pierwotnym planie pomiędzy Mordami, a Łosicami. Niestety głosami m.in. europarlamentarzystów PO projekt ten przepadł.

   Jednakże w obecnej perspektywie zaangażowanie ówczesnego posła Tchórzewskiego można ocenić chłodno: to kampania wyborcza skłoniła go do tego kroku. Nie twierdzę, że tym sposobem wygrał kolejne wybory parlamentarne, ale okres jego aktywności w tej materii oraz dosłownie kilka dni przed terminem końca społecznych konsultacji pozwala wręcz mieć pewność, iż działanie to miało wymiar czysto PR-owski.

   Tymczasem długo jeszcze poczekamy nim, ktoś z obecnych parlamentarzystów z pełną odpowiedzialnością powie, iż wykonał więcej pracy na rzecz naszej społeczności, niż wspomniana wyżej przeze mnie posłanka. Pozdrawiam

 6. darek dodano 5 lat temu

  Tamte zachowania to były demokratyczne i nikt nie protestował że podstawowe prawo do okazywania swojego niezadowolenia zostało złamane.ludzie otwórzcie oczy i wstańcie z kolan !!!

  • bankier dodano 5 lat temu

   Prawo do okazywania niezadowolenia pozwala blokować drogę???? Dawaj to prawo, chętnie przeczytam.

   • siedlczanin dodano 5 lat temu

    nie napisałem, że jest prawo do blokowania ulic, tylko do okazywania swoich poglądów. Polecam lekturę Konstytucji RP.

    • bankier dodano 5 lat temu

     Konstytucja pozwala blokować drogę? Polecam Ustawę o zgromadzeniach.

  • siedlczanin dodano 5 lat temu

   A ja Ci mówię, że jako v-ce Minister podpisałem decyzję na budowę. Zatrzymał likwidację oddziału PKP Energetyka w Siedlcach. A węzeł w Łukowie jest bardziej strategicznym z punktu widzenia położenia, przy zbiegu tras wsch-zach Polski i dochodzi linia która omija Warszawę, ze strony Pilawy i dalej. Bez porównania węzły kolejowe. A w Siedlcach co tu jest za węzeł na Sokołów czy na Czeremchę (niezelektryfikowana).

 7. Roki dodano 5 lat temu

  Siedlczaninie wymień parę tych zasług chętnie ich poznamy ,posłowanie to też zaszczyt ale i obowiązek nie tylko 12tys co miesiąc.

 8. Konserwatywny Liberał dodano 5 lat temu

  Szanowni rolnicy to powinni teraz pomaszerować do pana Izdebskiego w celu uregulowania przez niego rachunków wystawionych przez sądy. Natomiast prezydent powinien jak najbardziej ułaskawić rolników, ponieważ te wszystkie kary wynikają bezpośrednio z tego, że policja chciała na siłę ukarać protestujących. Zasada "dajcie człowieka, paragraf się znajdzie" wiecznie żywa w tzw. demokratycznym państwie prawa. Śmiech na sali.

 9. Anonim dodano 5 lat temu

  Kto bardziej zasługuje na ułatwienie jak nie rolnicy legalnie protestujący.

  • on dodano 5 lat temu

   Rolnicy to jedna z niewielu grup Polaków, która najbardziej skorzystała z tego, że jesteśmy w UE i powinni się cieszyć, a nie wychodzić na ulicę. Im dziś sie nic nie opłaci. Spytam – czy pracownik firmy produkującej lodówki czy pralki powinien żądać od państwa kupienia ich nadprodukcji, tak jak chcą ci niby rolnicy? albo chcieć dopłat jeżeli pralki na rynku staniały?. Rolnicy niech się wezmą za robotę, tylko niech nie zaczynają hodować cytrusów, bo wtedy ich cena oscylowałaby ok 20zł/kg:)

   • damada dodano 5 lat temu

    Ależ Ty (…) 😉

 10. swojak dodano 5 lat temu

  Kto bardziej zasługuje na ułatwienie jak nie rolnicy legalnie protestujący.

  • bankier dodano 5 lat temu

   legalnie to Ty sobie możesz w oborze obornik wyrzucić a nie publiczną drogę blokować. Co za nienażarty gatunek ci farmerzy . Żebyście się jeszcze cokolwiek dokładali do budżetu to bym może zrozumiał, ale wy chcecie i umiecie tylko brać i jęczeć. Męczennicy normalnie w papajach po kilkaset tysia za sztukę, ot bieda…

 11. Karol dodano 5 lat temu

  To minister energii zajmuje się rolnikami? Może niech się zajmie tym do czego został powołany, a nie uniewinnia chłopków, którzy łamali prawo uniemożliwiając przejazd niewinnym ludziom.

 12. Zakon dodano 5 lat temu

  Karol-Tchórzewski zajmuje się rolnikami bo to syn rolników ja się nie dziwie i to z pod Zbuczyna,jak będzie potrzeba to zostanie ministrem rolnictwa albo…….

  • antypis dodano 5 lat temu

   Karol Tchórzewski z tego co pamiętam to jest radnym wojewódzkim to nawet w jego obowiązkach jest wspieranie swoich wyborców.i mowie to jako przeciwnik pis

   • Karol dodano 5 lat temu

    Ale ten na fotce to Krzysztof i niech się zajmie tym za co płacą czyli energią a nie uniewinnianiem łamiących prawo chłopów.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?