SPIN

Duża siedlecka rodzina z ulgami w całej Polsce

Aneta Borkowska środa, 6 stycznia 2016, 22:27 Siedlce

Zamiast dwóch – jedna. Od 1 stycznia siedlecka karta „Rodzina 3 plus” oraz ogólnopolska „Karta Dużej Rodziny” połączyły się w jedną.

– Na karcie będzie kod siedlecki, więc to nie jest tak, że każdy kto przyjedzie z Polski będzie mógł korzystać z ulg w naszym aquaparku – mówi Anna Sochacka, wiceprezydent miasta. – Ale każda duża siedlecka rodzina, będzie mogła korzystać ze zniżek u partnerów ogólnopolskiej karty. A są to koleje, stacje benzynowe czy sieci telefoniczne – dodaje.

W Siedlcach do akcji przyłączyło się już około 30 partnerów z różnych branż.

– Czasami może się wydawać, że zniżki te nie są duże, bo czasem to 3 procent, czasem 5, ale jak to wszystko się zsumuje to ulgi okazują się całkiem widoczne – mówi Sochacka. – Dla mnie bardzo ważne jest to, że kartę taką otrzymują rodziny bez względu na dochody – podkreśla.

Drugą ważną rzeczą jest to, że karta wydawana jest dożywotnio, czyli nawet gdy wszystkie dzieci już pozakładają swoje rodziny lub będą na siebie zarabiać to rodzice nadal będą mogli korzystać ze zniżek.

– Chcemy, by to była taka nagroda dla tych rodziców, za wkład jaki włożyli w wychowanie swoich dzieci. Chcemy, jako miasto, taką kartą ich docenić – dodaje wiceprezydent.

Każdy kto siedlecką kartę już posiada będzie musiał ją wymienić. Rodziny, które jeszcze z niej nie korzystają a chciałyby, muszą zgłosić się do Biura Obsługi Interesanta w urzędzie miasta i wypełnić wniosek.

9 komentarzy

 1. Adi dodano 5 lat temu

  Prosze tych partnerów zweryfikować. Bo niektórzy traktują współprace jako darmową reklamę. Moze to wina pracownoków, ale trzy firmy z tej listy odmówiły mi rabatu twierdząc, że rabat juz mi naliczyły. (Zapewne wielodzietnosc mam wypisaną na czole)

 2. Paul dodano 5 lat temu

  Niech w tym kraju zacznie się ludzi traktować jak nie idiotów i zacznie płacić im się zachodnioeuropejskie stawki godzinowe ( w Polandii najniższe),a wtedy całe dymanie polityków w tubę o obniżkach (lokalnych oszołomów też) nie będzie żenować i mieć miejsca.

 3. ha dodano 5 lat temu

  Ale przecież to nie miasto sponsoruje zniżki, tylko partnerzy. A tak też mimo jest dożywotnia to mnie i tak nie obejmuję choć troje dzieci wychowałam, bo już są dorosłe. I gdzie tu równość. 🙁

 4. nie mogę patrzeć na te władze dodano 5 lat temu

  jednak Sochacka to chytra baba …. z Radomia a nie sorry Ona z Supraśla pod Białymstokiem

  Ciekawe jak by Ona się czuła jedzie np. do syna do Piaseczna ma kartę DR a tam zonk … nie dla psa kiełbasa bo nie ma Piaseczyńskiego kodu i figa albo płacisz 100 % albo nie ma …

  Ja rozumiem narobili długów, a nie sorry to krasnoludki bo na pewno nie nasza wspaniała i nie omylna władza … ale żeby tak "żydzić" (z góry przepraszam wyznawców Judaizmu, nie jestem antysemitą) …. to aż wstyd i nie przystoi jakby nie patrzeć byłej nauczycielce, dyrektorce, osobie jakby nie patrzył wykształconej ….

  • MArek dodano 5 lat temu

   narobili długów…
   co ty chrzanisz??? sam pewnie masz niespłacone kredyty i jeszcze tutaj pyskujesz.
   (…) pomyśl trochę zanim cos napiszesz.
   przyjdź na sesje rady miasta co czegoś się dowiesz.
   basenu być nie miał, dróg zrobionych i wielu innych rzeczy w mieście gdyby nie zadłużenie…
   a od tego są ludzie by tą kasę od Warszawy wydębić. Ale jak widzę to twoi koledzy w stolicy zadłużyli miasto bo nie puszczali kasy z tej (…) unii, pieniądze które już dawno powinny do miasta trafić i stad to zadłużenie (…)…
   a jak korzystasz codziennie z tego zadłużenia i wielu obiektów w mieście to nie powinieneś się w ogóle odzywać!!!

   • Zorro dodano 5 lat temu

    Może i narobili tylko dlaczego tak głupich długów:
    – teatr nie jest w stanie się sam utrzymać trzeba dopłacać, albo robić przymusowe wyjścia dzieci ze szkół i przedszkoli miejskich.
    – MOK nie jest w stanie się zam utrzymać trzeba dopłacać j.w.
    – Podlasie (MOK) obiekt nie jest w stanie się sam utrzymać trzeba łożyć j.w.
    – stadion piękny zacny itd. gratuluję – tylko ile kosztuje utrzymanie, dlaczego nie zarabia? Marni, pożal się Boże zarządzający ARM.
    – zakładam że basen zarabia, ale ile kosztował? Najdroższa tego typu inwestycja w Polsce.

    Gdzie inwestycje pod działalność gospodarczą, inwestorów itd?

    Można wyliczać. Mogę się zrzucać na drogi, mosty, chodniki bo je użytkuje. Pogratulować obwodnicy – choć mogłaby do samego Stoku Lackiego, ale to i tak dużo.

 5. Zorro dodano 5 lat temu

  Ja mam pytanie do Sochackiej -niech odpowie czy nie należała do PZPR .amen

 6. jeżeli .. dodano 5 lat temu

  Jeżeli była w PZPR…to była członkiem jak niektórzy mawiają zbrodniczej organizacji.

 7. Konserwatywny Liberał dodano 5 lat temu

  Przyjdzie taki MArek na internety i chrzani głupoty, że gdyby nie zadłużenie to tego i tamtego by nie było. Ciekawe czy ów MArek też wszystko kupuje na kredyt? A nawet jeśli, to niech sobie spłaca kredyty, tylko niech później nie chodzi z pretensjami, że go na raty nie stać.

  A pan MArek to myśli, że kto będzie spłacał to zadłużenie? Kudelski, Sochacka, a może jego dzieci i wnuki?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?