SPIN

WOŚP w Siedlcach po raz 24

Aneta Borkowska niedziela, 10 stycznia 2016, 19:45 Siedlce

wosp

Od rana w całej Polsce trwa 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jego  tegoroczne hasło brzmi: Mierzymy wysoko!, a pieniądze zbierane są na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów. Siedlce tradycyjnie włączyły się w ogólnopolską imprezę.

Na ulicach naszego miasta od godz. 8 rano można było zobaczyć wolontariuszy z orkiestrowymi puszkami. Pieniądze zbierali m.in., uczniowie siedleckich szkół, nauczyciele oraz jak co roku harcerze

– Jestem po raz pierwszy i bardzo mi się podoba. Dużo osób zatrzymuje się samochodami i daje nam pieniądze w reklamówkach, które zbierali przez cały rok. – mówi harcerka Agata. – Mamy trzy puszki i chcemy uzbierać jak najwięcej by pojechać do Warszawy – dodaje.

Jak mówią ci, którzy kwestują od kilku lat nie widać by siedlczanie tracili zainteresowanie chęcią pomocy, a w zbieraniu pomaga im młodość, radość i optymizm, którym starają się zarazić przechodniów.

wosp1

W tym roku od godz. 10 na Placu gen. Sikorskiego czekało wiele orkiestrowych atrakcji m. in. bezpłatne pomiary ciśnienia i glukozy, a w siedleckim sztabie WOŚP w „Podlasiu”działał sklepik sklepik WOŚP. Dla chętnych była także możliwość skorzystania z symulatora jazdy. Od godziny 17. na Placu gen. Sikorskiego – koncert finałowy, a na scenie zagrali: Słodko-kwaśni, GoToWicky Orkiestra, Apple Pie. Gwiazdą tegorocznego finału WOŚP w Siedlcach jest Norbi.

3 komentarze

 1. Macoszka dodano 8 lat temu

  To wspaniała lekcja edukacji obywatelskiej, jesreśmy razem, pomagamy słabszym, czynimy dobro!
  W tym roku jest to szczególnie ważne, wrzucając pieniądze do puszek dajemy pstryczka w nos tym wszystkim (…), którzy próbują nami mamipulować i z Naszego święta zrobić kolejny targ nienawiści i wzajemnego opluwania się żółcią. Nie dajmy się, bądżmy ponad tym !

 2. rencista z żoną dodano 8 lat temu

  Bardzo podoba mnie się Orkiestra. Będąc w szpitalu skorzystałem z urządzeń zakupionych przez Orkiestrę. Wspaniała akcja młodych ludzi i dorosłych. Pokazują, że można jak się chce, być razem. Powodzenia.

 3. ja dodano 8 lat temu

  Ciekawi mnie ile pieniedzy z budżetu miasta poszlo na organizację tego przedsięwzięcia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?