SPIN

Perfumy za egzamin?

Beata Głozak sobota, 16 stycznia 2016, 00:03 Aktualnie

Jutro o godz. 20 w telewizji TVN 24 zostanie wyemitowany program „Blisko ludzi”, w którym reporterzy zajmą się sprawą możliwych łapówek w siedleckim uniwersytecie. „afera w Siedlcach, perfumy dla profesorki w zamian za zdany egzamin” – czytamy na oficjalnym profilu programu.

12 komentarzy

 1. Słowak dodano 5 lat temu

  RYBA psuje się od głowy
  Pani REKTOR nie pokazała swojego dyplomu. Na łamach TS odgrażała się, że pozwie Tygodnik Wprost i do dnia dzisiejszego tego nie zrobiła.

 2. Anka dodano 5 lat temu

  na tej uczelni to już chyba standard. Z WP jeden Prof. A.C też sprzedawał książki swojego autorstwa na pierwszym wykładzie a jak ktoś nie kupił to miał warunek. Inny prof. studentom pokazywał swój samochód i sugerował "że alufelgi by mu się przydały nowe". Porażka

  • Radek dodano 5 lat temu

   Mam kilka książek naszych wykładowców 😉 Ale najlepsze były referaty. Dziewczyna przygotowała się i napisała z kilku źródeł i oblała, bo pana profesora jest najlepsza książka, więc my czytaliśmy na zajęciach jego rozdziały bezpośrednio z książki i zaliczaliśmy. A kto książeczki nie kupił…warunek

  • Anonim dodano 5 lat temu

   owszem sprzedawal, ale nie wszyscy, ktorzy nie kupili mieli warunek…

 3. absolwent dodano 5 lat temu

  Oczywiście uważam, że takie przypadki należy rozwiązać bo szkodzą. Nie uważam żeby mierzyć wszystkich jedną miarą. Są osoby uczciwe do bólu zarówno w zakresie badań naukowych jak i dydaktyki.

 4. Anka dodano 5 lat temu

  Tu jest program w całości:
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/siedlce-uniwersytet-przyrodniczo-humanistyczny-perfumy-za-obrone,611206.html

 5. szok dodano 5 lat temu

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/siedlce-uniwersytet-przyrodniczo-humanistyczny-perfumy-za-obrone,611206.html

 6. Zorro dodano 5 lat temu

  To była komunistyczna przystań i trzeba czasu do normalności tam by nie jedno znalazł ale to jest dziki kraj .amen

  • ono dodano 5 lat temu

   Zorro, ty też jesteś z komunizmu, był taki serial

 7. była studentka dodano 5 lat temu

  zapraszam redakcję programu tvn24 na wydział zarządzania – mieliby co robić

 8. siedlczanka dodano 5 lat temu

  perfumy pestka to normalne w na uczelniach,w szkołach średnich, już nawet podstawowych modne korki u uczącej Pani niby nie można a jednak. ekonomik z tego słynie. Nauczycielki maja prywatne szkoły językowe i chodzisz do niej prywatnie albo masz problem w szkole. stare i od dawna praktykowane ,że nikt nie wie ,śmiech na sali wszyscy wiedzą, ale jak jedni zdają ,a drudzy zarabiają interes kwitnie to 🙂 cicho-sza!!
  Uważam,że media powinny zająć się siedlecką spółdzielnią mieszkaniową i skończyć ich samowolkę w naliczaniu czynszów, bo kto widział,żeby mając liczniki tzw. wodomierze płacić za straty wody na budynku / naliczają non stop niedopłaty, przez cały rok w spółdzielni cały czas taki sam czynsz – za ogrzewanie, a potem i tak naliczają niedopłaty i to nie małe. Ocieplają budynki- bloki, gdzie koszt jest kolosalny na kredyt i właściciele mieszkań muszą spłacać , zaliczki są pobierane już 8 lat wcześniej , ale okazuje się ,że SSM musi wziąć kredyt , bo to za mało, następnie niedopłaty na gaz, czynsze wysokie np.mieszkanie 45m2 -4 osoby czynsz 580zł . Właściciele mieszkań nic nie mają do powiedzenia, pracownicy traktują ich jak zło konieczne. Gdzie uważam,że to Spółdzielcy utrzymują prezesa i pracowników , "dlatego ich zarobki powinny być jawne -w końcu my ich utrzymujemy". Dodam tylko tyle i aż tyle pracowników zarządu jest 17, w każdym pokoju siedzi przynajmniej po 3 osoby każdy specjalista. Na parterze budynku jest kasa i m.in. osoba ds. czynszów, ale nic nie umie wyjaśnić pytasz o wodę ona nie wie kieruje do pokoju nr. załóżmy 111, pytanie o gaz np. do 112 itd. -biurokrację należy zmniejszyć zobaczmy ile osób pracuje w firmie Strus czy u Skorupków i porównajmy czynsze różnica jest ogromna nie ma dodatkowych opłat czynsz inny jest latem /niższy/ ,a inny w okresie jesienno-zimowym /wyższy/ ,ale ogólnie mówiąc nie rozrośnięta administracja = niższy czynsz.
  Uważam,że tym tematem powinny zająć się media, a nam mieszkańcom spółdzielni z niższymi czynszami żyłoby się łatwiej.

 9. Sławomir Piotrowski dodano 5 lat temu

  Jestem absolwentem UPH Wydziału Przyrodniczego na kierunku Zootechnika a obecnie jestem radnym Powiatu Siedleckiego i Dyrektorem DPS, przez cały okres studiów nie dałem żadnej łapówki, nikt nigdy nie dał mi do zrozumienia że czegoś oczekuje. Pracownicy Uczelni wymagali abyśmy choć w części przyswoili wiadomości jakie nam przekazywali. Na Tej Uczelni spotkałem wielu bardzo dobrych ludzi w tym Panią Teresę z którą miałem przyjemność mieć zajęcia – jest to wspaniały człowiek i pedagog. Ludzie pracujący na Tym Wydziale to w mojej ocenie profesjonaliści, którzy przekazują studentom wiedzę na bardzo wysokim poziomie. O każdym z nich można by pisać bardzo wiele dobrego.
  Absolwent 2001 Sławomir Piotrowski

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?