SPIN

DJ Wika – najstarsza dj-ka w Polsce w Brofakturze

Aneta Borkowska wtorek, 19 stycznia 2016, 11:53 Kultura, Zapowiedzi kulturalne

dj wika caly

W piątek (29 stycznia) na poziomie -1 siedleckiej Brofaktury od godziny 20. wystąpi DJ Wika, czyli najstarsza dj-ka w Polsce.

DJ Wika, a właściwie Wirginia Szmit, to najstarsza w Polsce DJ-ka, która od ładnych paru lat skutecznie rozkręca imprezy międzypokoleniowe. Zanim na dobre zajęła się graniem, przez większość swojego życia pracowała jako pedagog m.in. w szkołach i ośrodkach wychowawczych, w których zajmowała się trudną młodzieżą.

Miksować zaczęła już na emeryturze. Najpierw stawała za konsoletą i przyglądała się, jak to robią inni, potem sama próbowała. Nauka szła opornie, bo granie, to naprawdę trudna praca. W końcu nadszedł ten dzień, gdy usłyszała: Wika, ależ ty wymiatasz! Bo Wirginia Szmyt ma repertuar na każdą okoliczność. Gdy trzeba, puści disco polo albo latino, gdy trzeba – Aznavour’a albo Jacksona. Teraz włączyła do playlisty nawet „Gangnam style”. To, że ma 75 lat nie znaczy, że nie nadąża za tym, co na topie.

Dziś jest jedną z najpopularniejszych dj-ek w Polsce. Występuje w pubach i klubach w całym kraju. W ostatnim czasie wydała książkę „Dj Wika. Jest moc!”, którą promują największe media w naszym kraju.

reklama

Możliwość komentowania jest wyłączona.