SPIN

Sprzęt rehabilitacyjny trafił do siedleckiej Caritas

Aneta Borkowska czwartek, 21 stycznia 2016, 09:50 Społeczeństwo

15 łóżek rehabilitacyjnych i 22 koncentratory tlenu – to nowy sprzęt, który zasili 4 wypożyczalnie siedleckiej Caritas. Sprzęt został sfinansowany w ramach środków pozyskanych przez Caritas Polska z odpisu 1% podatku.

W siedleckiej Caritas istnieją 4 wypożyczalnie: w Siedlcach, Parczewie, Białej Podlaskiej i ostatnia – powołana niedawno – w Radzyniu Podlaskim. Z usług wypożyczalni korzystają osoby chore, niepełnosprawne o obniżonej sprawności psychofizycznej na czas prowadzonej terapii i rehabilitacji.

Wypożyczalnie dysponują m.in. specjalistycznymi łóżkami pielęgnacyjnymi, koncentratoramitlenu, wózkami inwalidzkimi, chodzikami i innym sprzętem pomocniczym. Pomoc świadczona przez te placówki jest bezpłatna.

źródło: Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej

Komentarze (1)

  1. Anna dodano 6 lat temu

    Otrzymałam dzisiaj to łóżko. Jest bardzo funkcjonalne, nowoczesne i ładne. Znacząco ułatwi opiekowanie sie mamą. Panowie z Caritas je przywieźli, złożyli oraz pomogli w położeniu na nim mamy. Byli serdeczni i bezinteresowni. Bardzo dziękuję za wszystko!!

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?