SPIN

Szpital wojewódzki znowu zainwestuje

Aneta Borkowska poniedziałek, 25 stycznia 2016, 23:49 Aktualnie, Siedlce

Zapowiada się intensywny rok dla Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. Placówka zostanie rozbudowana, głównie na potrzeby pediatrii.

Na rozbudowę i przebudowę budynku H oraz na nadbudowę budynku G z budżetu Mazowsza zostanie przekazanych 8 mln złotych. Szpital wojewódzki zwiększy swoją powierzchnię o ponad 2200 m kw.

– W nadbudowanym budynku znajdzie się przede wszystkim pediatria. Zwiększymy o 16 liczbę  łóżek i wykonamy ukłon w kierunku rodziców. Od dłuższego czasu widzimy wzrost zachorowań dzieci, a co za tym idzie zwiększenie potrzeb w tym kierunku – tłumaczy Marcin Kulicki, prezes Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach. – Konieczne jest zapewnienie właściwych warunków opieki nad dzieckiem, czyli możliwości pobytu rodziców, a także stworzenie izolatek – mówi.

Kolejny poziom budynku zajmie okulistyka.

– Przeniesienie okulistyki z obecnego miejsca pozwoli na wygospodarowanie powierzchni potrzebnej do rozszerzenia neurologii o 30 łóżek. Dodatkowo przy najbliższym postępowaniu konkursowym w Narodowym Funduszu Zdrowia wystąpimy o stworzenie oddziału neurochirurgii – wylicza Kulicki. – Ostatni poziom zajmie apteka. Będzie ona przystosowana do wymogów Ministerstwa Zdrowia i rygorów związanych z wymogami farmaceutycznymi łącznie z zainstalowaniem w przyszłości systemu indywidualnego dawkowania leków.

Miejsce po aptece zostanie wykorzystane do rozwoju diagnostyki obrazowej.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?