SPIN

Karetka za 1 euro trafiła do szpitala

Aneta Borkowska środa, 27 stycznia 2016, 10:57 Siedlce

Dzisiaj przed starostwem została uroczyście przekazana karetka pogotowia Mazowieckiemu Szpitalowi Wojewódzkiemu w Siedlcach. Samochód został zakupiony za symboliczne 1 euro przez powiat siedlecki w ramach współpracy z partnerskim samorządem Oberhavel w Niemczech.

– To już czwarty pojazd dla szpitala i bardzo się z niego cieszymy – mówi Marcin Kulicki, prezes szpitala – Nasza placówka jest duża, a my prowadzimy usługi przewozowe i transportowe, więc każda karetka jest bardzo ważna. Dzięki temu wymienić te najstarsze, a szpitala nie stać na to by kupić nowy taki sprzęt bo on kosztuje ponad 500 tysięcy – dodaje.

karetka1

Karetka ma 10 lat, 200 tysięcy przejechanych kilometrów na liczniku i posłuży siedleckiej placówce 5-7 lat. Współpracę z partnerskim samorządem Oberhavel zapoczątkował były starosta i przewodniczący rady powiatu siedleckiego Zygmunt Wielogórski.

– Współpraca była już zanim ja przyszedłem, ale moje 12 lat współpracy umocniły ją – mówi Wielogórski. – Od prawie 8 lat otrzymujemy karetki. Skorzystało z tego kilka ochotniczych straży a także szpital – dodaje.

 

 

Komentarze (1)

  1. 1 Euro dodano 5 lat temu

    Trzeba było poinformować przed kupnem, sam bym dał 20 Euro na zakup większej ilości..

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?