SPIN

Happening „Twoje dane – twoja sprawa” w PG nr 2

Aneta Borkowska czwartek, 28 stycznia 2016, 20:48 Społeczeństwo

pg1

Publiczne Gimnazjum nr 2 im. G. Narutowicza w Siedlcach kolejny raz uczestniczy w projekcie „Twoje dane – twoja sprawa” realizowanym w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego. Głównym  celem programu jest upowszechnianie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawie do prywatności.

28 stycznia jest Dniem Ochrony Danych Osobowych ustanowionym przez Radę Europy, a już po raz  dziesiąty obchodzonym w Polsce. W PG 2 z tej okazji odbył się happening zorganizowany przez Samorząd Szkolny i Wolontariat.  Zadaniem przedsięwzięcia było zwrócenie uwagi uczniów i uwrażliwienie ich na potrzebę ochrony swojej prywatności i danych osobowych. Dyrektor Jadwiga Zgorzałek  podkreśliła, że jest to szczególnie istotne w dobie rozwoju nowoczesnych technologii i związanych z nimi potencjalnych zagrożeń.

Przedsięwzięcie zorganizowano przy współpracy z  Biurem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO). Honorowym patronatem projekt objął Minister Edukacji Narodowej i Rzecznik Praw Dziecka.

źródło: PG nr 2

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?