SPIN

Przechwycili nielegalną broń

Aneta Borkowska czwartek, 28 stycznia 2016, 09:42 Siedlce

10 pistoletów oraz karabin maszynowy, które miały trafić do Skandynawii zabezpieczyli policjanci z Radomia i Siedlec. Zarzuty dotyczące handlu nielegalną bronią usłyszało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

Od pewnego czasu policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP zs. w Radomiu oraz Wydziału Kryminalnego KMP w Siedlcach prowadzili działania mające na celu rozbicie siatki przestępczej która, według ustaleń zajmowała się nielegalnym obrotem bronią. Fabrycznie nowe pistolety i karabiny, które były w posiadaniu podejrzanych, drogą morską miały trafić na rynek skandynawski.

Zatrzymanie nastąpiło w miniony weekend w Kołobrzegu trzy, w ręce policji wpadły trzy osoby:. kobieta (29 lat) i mężczyzna (34 lata) – mieszkańców powiatu siedleckiego
oraz 35-letni mieszkaniec powiatu kołobrzeskiego. W działaniach brali także udział policjanci z KWP w Szczecinie.

bron2

W samochodzie należącym do jednej z osób przewożono 11 sztuk nielegalnej broni palnej – 10 pistoletów oraz pistolet maszynowy. Broń została zabezpieczona przez funkcjonariuszy do dalszych kompleksowych badań w Laboratorium Kryminalistycznym KWP zs. w Radomiu, które m.in. mają wskazać czy była wcześniej używana podczas popełniania przestępstw. Trwa ustalanie skąd pochodziła broń i do czego mogła być wykorzystana.

Przestępstwo handlu bronią zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Takie zarzuty usłyszeli dwaj zatrzymani mężczyźni, którzy decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

autor: podinsp. Jerzy Długosz

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?