SPIN

Sitnik spotkał się z dziennikarzami

Aneta Borkowska czwartek, 11 lutego 2016, 22:58 Siedlce

Troska o przyszłość Siedlec w tym o największą zaplanowaną inwestycję, czyli budowę tunelu w przedłużeniu ul. Kilińskiego była powodem spotkania Andrzeja Sitnika z lokalnymi mediami.

Radny „Bezpartyjnych Siedlec” podzielił się też swoimi obawami dotyczącymi trudnej sytuacji finansowej samorządu i podsumował rok pracy w radzie miasta.

– Zmartwiły mnie słowa prezydenta, że może się zdarzyć, że tunel zabijemy dechami. A przecież w 2013 roku prezydent mówił, że pieniądze na tę inwestycję są. Dlaczego teraz sytuacja może ulec zmianie? Obawiam się, że może to wynikać z braku środków własnych na budowę tunelu – tłumaczył  Sitnik. – W przeszłości przykładem takiej sytuacji była rewitalizacji parku miejskiego. Mam obawy, że również tym razem nie będziemy mieć wkładu własnego i zacznie się szukanie odpowiedzialnych za niewybudowanie tunelu. Winnym tego może się okazać marszałek Mazowsza, bo „nie dał nam pieniędzy”.

Sitnik nie zostawił suchej nitki na działalności władz miasta, wspomniał program postępowania naprawczego, emisję obligacji, skrytykował to, że Siedlce nie skorzystały z pieniędzy zewnętrznych przy budowie aquaparku i ośrodka szkolno-wychowawczego.

Z drugiej strony radny Bezpartyjnych Siedlec w kilku działaniach władz samorządowych widział efekt swojej działalności. Jako przykład podał zakończenie umowy z firmą Magellan, wznowienie działalności teatru dziecięcego Dramma Mia czy przejęcie przez siedleckie TBS nadzoru nad mieniem komunalnym miasta. To, zdaniem Sitnika są dowody na to, że opozycja może mieć realny wpływ na działalność miejskich władz.

8 komentarzy

 1. Martyna dodano 5 lat temu

  PANIE ANDRZEJU PROSZĘ NASZ RATOWAĆ I PATRZEĆ I PILNOWAĆ WŁODARZY BO ZMARNUJĄ MIASTO DO KOŃCA , TRZY POKOLENIA BĘDĄ SPRZĄTAĆ I NAPRAWIAĆ PO TYCH PRAWYCH I SPRAWIEDLIWYCH.

 2. .... dodano 5 lat temu

  Słońce też wstaje i zachodzi dziki Sitnikowi ,ha,ha,…

 3. alex dodano 5 lat temu

  Niech pan andrzej lepiej zainteresuje sie tzw uchodźcami ktorzy pojawiają sie w coraz większej ilości w naszym mieście. I niech może zainteresuje sie sytuacja mieszkańców młodych i niech zaprosi do siedlec inwestora ktory da im prace.
  A jak czytam pana wypowiedzi to widze ze z naszego miasta za pana rządów wioska by powstala bez teatru basenu stadionu galerii i wielu innych miejsc ktore ostatnio sie pojawimy. Ale byl by niesamowity plus. Miasto bez zadluzenia. Byl by pan wtedy spokojny. A mieszkańcy zyli by dlugo i szczęśliwie…. Panie andrzeju niech pan wyjedzie za granice miata moze kraju i popatrzy co sie dzieje. Nawet Dubaj jest zadluzony. Wiec proszę się nie martwic naszym miastem. Lepiej by pan wziol sie do roboty a nie tylko punktował co jest wedlug pana źle. Bo od tego to sa inni ludzie i instytucje. No chyba ze pan wybral taka strategie na te 4lata.

 4. Zorro dodano 5 lat temu

  alex kłamiesz i wprowadzasz świadomie mieszkańców w błąd,Sitnik nigdy nie mówił żeby w Siedlcach nie inwestować w sport czy kulturę tylko zawsze podkreśla że z głową, więcej pieniędzy unijnych i tańsze inwestycje porównaj ile takie same inwestycje kosztują w innych miastach to przestaniesz kłamać.amen

 5. Michał R. dodano 5 lat temu

  Drogi Alexie!

  Być może nie zadałeś sobie trudu poszukać w całości relacji z konferencji prasowej, dlatego służę pomocą w postaci linku:

  https://www.youtube.com/channel/UCOKD7yx1yS68IZ0rHYjtdBg

  Obejrzyj wszystkie materiały tematyczne ze spotkania z dziennikarzami, a wówczas zadaj sobie pytanie, czy masz rację stawiając tak bezmyślną krytykę. Pozdrawiam

 6. alex dodano 5 lat temu

  Hahaha 😀 a wiesz co to jest przetarg?

 7. alex dodano 5 lat temu

  O! Kolejny fachowiec finansowy. Człowieku doucz sie jak działają finanse publiczne i jak funkcjonuje rozliczanie wniosków unijnych oraz przetargi. Bo na niedouczeniu ludzi pan andrzej buduje swoj elektorat. Ale to jego sprawa. Nie mów mi ze kłamie. Doucz sie człowieku!!

 8. alex dodano 5 lat temu

  Pożyjemy zobaczymy kto ma racje…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?