SPIN

VII LO zostanie zlikwidowane. Nie było zainteresowanych szkołą

Beata Głozak poniedziałek, 15 lutego 2016, 23:47 Siedlce

Liceum ogólnokształcące wchodzące w skład siedleckiej „Kolejówki” zostanie zlikwidowane. Uczniowie, którzy teraz nie zdadzą do klasy trzeciej oraz ci, którzy w przyszłym roku jej nie ukończą będą mogli kontynuować naukę w „Żółkiewskim”.

Wniosek do prezydenta Wojciecha Kudelskiego w sprawie wygaszenia liceum skierowała rada pedagogiczna, a na najbliższą sesję miejską przygotowano już projekt uchwały o zamiarze likwidacji liceum.

Powodem takiej decyzji był brak zainteresowania nauką w VII LO. Podczas ubiegłorocznej rekrutacji szkole nie udało się utworzyć pierwszej klasy mimo że powstać miał tylko jeden oddział. W efekcie w tej chwili w całym liceum uczy się zaledwie 51 osób (21 uczniów w klasie II i 30 uczniów w klasie III).

Jak planowane zmiany w strukturze Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 6 im. gen. Józefa Bema w Siedlcach odbiją się na zatrudnieniu nauczycieli? Zdaniem dyrektorka nie powinny się odbić.

– Jesteśmy zespołem dwóch szkół, więc w kwestii zatrudnienia interesuje nas sumaryczna ilość oddziałów, a nauczyciele zatrudniani są w Zespole – tłumaczy Jerzy Celiński-Mysław, dyrektor ZSP nr 6. – W tej chwili mamy taką sytuację, że zmniejsza się liczba klas liceum, ale zwiększa liczba klas technikum, co w ogólnym rozrachunku daje stałą liczbę oddziałów – dodaje.

„W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy II, którzy nie otrzymają promocji do klasy III będą mieli możliwość kontynuacji nauki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. W roku szkolnym 2016/2017 uczniowie klasy III, którzy nie ukończą szkoły będą mieli możliwość kontynuacji nauki w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach” – czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały.

fot. archiwum red.

20 komentarzy

 1. siedlczanka dodano 7 lat temu

  Pani Beato, ale sensacja!! Dobrą pani zrobiła reklamę tej szkole.

 2. koko dodano 7 lat temu

  WOW…ale sensacja. co roku to samo. NUDYYYYYYYYYYY. co się tak wszyscy na tą szkołę uwzięli? chyba lepiej mieć trzydziestoosobowe technika niż dziesięcioosobowe liceum. chociaż jedna szkoła nie kombinuje i nie nagina prawdy, tylko otwarcie mówi, że nie ma zainteresowania. SZACUNEK

 3. echo dodano 7 lat temu

  Dobry pomysł. Brakuje tu tylko wniosku o usunięcie ze stanowiska dyrektora, który zapewne na ten upadek szkoły zapracował.

  • Zosia dodano 7 lat temu

   Słabe czytanie ze zrozumieniem. To nie upadek szkoły.

 4. Dlaczego? dodano 7 lat temu

  "Uczniowie, którzy teraz nie zdadzą do klasy trzeciej oraz ci, którzy w przyszłym roku jej nie ukończą będą mogli kontynuować naukę w „Żółkiewskim”. "

  Dlaczego tam, są jeszcze inne ogólniaki.

 5. kinga dodano 7 lat temu

  dlaczego zablokowane są komentarze???????????????

 6. moya dodano 7 lat temu

  Szkoła jako ZSP nr 6 istnieje nadal. Artykuł natomiast pachnie sensacją, tam gdzie jej nie ma. Ciekawe czy pojawi się również artykuł o zamknięciu kolejnych szkół w Siedlcach, o czym zadecydowano na wtorkowym posiedzeniu Komisji Oświaty…
  Ps- dobrze, że choć usunięto zdjęcie budynku szkoły co do tego artykułu, bo ZSP nr 6 a VII LO to nie jest to samo.

  • asad dodano 7 lat temu

   a jakież to mają zamknąć? poproszę o więcej info Dzięki

 7. wow dodano 7 lat temu

  Gratulacje dla Żółtka 🙂 🙂 🙂 Podniosą poziom

 8. kih dodano 7 lat temu

  Za jednym pociągnięciem "załatwiono" dwie szkoły. Sam pomysł rozwoju szkolnictwa zawodowego słuszny, tylko dlaczego ewentualne "spady" do IV LO?

  • uczeń dodano 7 lat temu

   ….???????? nie jestem spadem, ani uczniem gorszego sortu. polski jest tu polskim, a historię i matematykę też mamy

   • brawo dodano 7 lat temu

    świetna odpowiedź.
    Nie rozumiem tego "gloryfikowania" Żółkiewskiego a poniżania innych szkół.
    Walka o remont siedziby Żółkiewskiego wcale n ei oznacza, że to jakaś wyjątkowa szkołą w odniesieniu do uczniów.
    Kolejówka jest super, ma swój klimat, duszę.
    Ale dopóki nie zmieni sie dyrektor – ta szkołą będzie w stagnacji.

 9. Siedlczanin dodano 7 lat temu

  Pamiętam sytuację sprzed ok. 3 lat, kiedy zamierzano zamknąć "kolejówkę", za aprobatą min.dyrekcji szkoły. Dzisiaj ta szkoła jest rokująca na przyszłość, kształcąc w kierunkach technicznych, jakich nie posiada w naszym mieści żadna ze szkół. Brawo dla nauczycieli i rodziców, że nagłośnili i nie pozwolili zamknąć szkoły. Szkoda, że szkoła kształcąca w kierunkach technicznych i mająca przyszłość wygląda na zewnątrz jak w czasach komunizmu, zaniedbana, obskurna – również jedyna taka w naszym mieście, ale jak to mówią takie obejście jaki gospodarz. Może ktoś z siedleckich wlodaży zrobi coś pozytecznego

  • Siedlczanin dodano 7 lat temu

   O żadnej likwidacji "Kolejówki" nie ma mowy i nigdy nie było. Tak sprawę przedstawiał Urząd Miasta Siedlce (…).
   O tym, że będzie się rozwijać Technikum w tym zespole było powszechnie wiadomo już wtedy. Wiadomo też było wtedy, że los liceum nie jest pewny. Dziś to się tylko potwierdza. A swoją drogą to chwała radzie pedagogicznej i dyrekcji zespołu, że potrafili w trudnym dla oświaty okresie wyraźnie znaleźć kierunki rozwoju szkoły. A z tego co mi wiadomo to jeszcze nie koniec pozytywnych zmian.

  • wow dodano 7 lat temu

   Siedlczanin, a jaką ty szkołę kończyłeś, skoro włodarze piszesz przez ż? Czyżby właśnie tę, o której tu mowa? To chluby jej nie przynosisz 🙂

 10. Siedlczanin do wow dodano 7 lat temu

  WŁODARZE MOJA NIEUWAGA przyznaję, ale Ty to chyba naprawdę niewiele sobą reprezentujesz skoro tylko tyle jesteś w stanie zauważyć i zauważasz!!!!!!

 11. Siedlczanin do wow dodano 7 lat temu

  Kończyłem "Żółkiewskiego", gdybym miał kończyć "Kolejówkę" też bym się nie wstydził, tak na przyszłość dal wszystkich SNOBÓW, którzy dzielą ludzi na gorszych i lepszych.

 12. wow dodano 7 lat temu

  Siedlczanin. Być może jestem snobem, reprezentuję niski poziom, mało zauważam, jestem ograniczony, skończyłem pewnie coś "renomowanego"… Co jeszcze dopiszesz, chcąc ratować swoje ego? Wal śmiało, mnie to mało obchodzi. Ratlerku.

 13. do wow dodano 7 lat temu

  a dlaczego nazywasz ludzi Ratlerkami? czujesz się od nich lepszy nazywając ich rasą małych psów? to jakaś forma dowartościowania? gdzie szacunek dla innego człowieka?

 14. wow dodano 7 lat temu

  Dlaczego nazywam? Bo ja bardzo lubię ratlerki. Są milusie. Więc chyba problemik nie po mojej stronie?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?