SPIN

Spotkanie z Kryspinem Miturą

Aneta Borkowska środa, 17 lutego 2016, 18:02 Siedlce

Jutro (18 lutego) o godzinie 14. w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się spotkanie za Kryspinem Miturą, chirurgiem, który opowie o pobycie w misyjnym ośrodku zdrowia w Tanzanii.

W czasie pobytu zespół polskich chirurgów zorganizował tymczasową salę operacyjną, dostarczył niezbędne wyposażenie, szkolił miejscowych lekarzy, wykonywał operacje i udzielał ambulatoryjnych porad chirurgicznych.

mitura2

Wyprawa do Tanzanii to nie jedyna misja medyczna, którą ma na swoim koncie dr Mitura. W 2014 roku, wraz z zespołem chirurgów z całej Polski, spędził 2 tygodnie w Ghanie, gdzie m.in. operował przepukliny, jedne z najczęściej spotykanych schorzeń w Afryce. Dwa lata temu zespół chirurgów, mając do dyspozycji 13 tysięcy ze zbiórki przeprowadzonej na serwisie internetowym „Polak potrafi” i własne oszczędności, kupili narzędzia operacyjne i opatrunki. Wykonali wówczas 100 operacji.

mitura3

Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o młodzieży siedleckich liceów ogólnokształcących. Zwłaszcza tej młodzieży, która marzy o zawodzie lekarza.

Kryspin Mitura – siedlczanin, rocznik 1977, absolwent „Królówki” i lubelskiej Akademii Medycznej, mąż i ojciec dwójki dzieci. Specjalista z zakresu chirurgii ogólnej i onkologicznej. Pracuje w siedleckim szpitalu miejskim.

 

5 komentarzy

 1. była pacjentka dodano 5 lat temu

  Bardzo porządny człowiek, fachowiec kochający swój zawód i pacjentów. Jestem dumna, że mamy u siebie w Siedlcach tak wspaniałego lekarza.

 2. Ewa dodano 5 lat temu

  Brawo Panie Doktorze! Dużo sił oraz nieustającej wiary dla tego co Pan robi!

 3. Amelia dodano 5 lat temu

  Moja córka była na praktyce studenckiej w lipcu 2015r. w Szpitalu Miejskim. Z zachwytem opowiadała o dr Miturze, jego stosunku do pacjentów jak również do studentów – wielki szacunek.

 4. koli dodano 5 lat temu

  JESTEŚ TYLE WART ILE POMOŻESZ DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI.NIESAMOWITY CZŁOWIEK.BRAWO PANIE DOKTORZE.

 5. olek dodano 5 lat temu

  Takich ludzi nam potrzeba. Brawo p. doktorze Siedlczanie są z Pana dumni.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?