SPIN

Chcą, aby Lech Wałęsa oddał Nobla

Aneta Borkowska poniedziałek, 22 lutego 2016, 10:40 Aktualnie

12746338_1111098602255637_1426078549_n

Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych z Siedlec zaapelowało do Lecha Wałęsy, aby w związku z dokumentami zdobytymi w mieszkaniu gen. Czesława Kiszczaka były prezydent Polski dobrowolnie zwrócił jak twierdzą, „bezpodstawnie przyjętą Nagrodę Nobla”.

„Swoim postępowaniem przyczynił się Pan do cierpień i prześladowań ludzi” – czytamy w piśmie. Stowarzyszenie zarzuca ponadto Wałęsie, że jako prezydent kraju nie zrobił nic dla działaczy opozycji solidarnościowej, ale przyznał przywileje ludziom związanym z aparatem komunistycznym. Organizacja chce, aby pieniądze jakie Wałęsa dostał jako laureat przekazał na jej konto. Środki mają być przeznaczone na rzecz działaczy niepodległościowych żyjących w trudnych warunkach.

5 komentarzy

 1. ona dodano 5 lat temu

  Przeczytajcie opinie i dyskusje na Onecie. Jedna szczególnie interesująca.

 2. Konfident co zablokował lustrację dodano 5 lat temu

  a w 1992 obalił demokratycznie wybrany rząd Olszewskiego (tzw nocna zmiana) i 26 lat mamy Polskę powstałą na fundamencie oszustwa, zdrady, złodziejstwa i bezprawia.
  Polacy są żebrakami dzięki Bolkowi.

 3. ZAKON dodano 5 lat temu

  Jak chcecie sprawiedliwości to wynieście zwłoki Kaczyńskich z Wawela. Jarosław i Lech wiedzieli wszystko o Wałęsie i brali czynny udział popierając go w kapani na PREZYDENTA ba przygotowywał Lech okrągły stół w Magdalence to dlaczego od takiego agenta jak teraz mówią się nie odcieli wtedy się tylko Jaruś teraz udaje takiego bohatera.amen i krzyżyk

 4. odpowiedzialni za zniszczenie Polski: Wałęsa, Tusk, Pawlak... dodano 5 lat temu

  Zakonie, Kaczyński nie uczestniczył w obalaniu rządu Olszewskiego w 1992, który chciał dekomunizacji. Uczestniczyli za to: Wałęsa, Tusk, Pawlak…

 5. Zakon dodano 5 lat temu

  Biskup pił gorzałę z Kiszczakiem i innymi komuchami ale i Lesio też był i pił.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?