SPIN

Ruszył proces siedleckich policjantów

Aneta Borkowska środa, 24 lutego 2016, 14:12 Siedlce

Jak podaje Polskie Radio RDC (informacja z IAR) przed sądem w Ostrowie Wielkopolskim zaczął się proces przeciwko pięciu policjantom z Siedlec, którzy mieli torturować przesłuchiwanych.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy napadu na jubilera z 2012 roku. Funkcjonariusze mieli godzinami torturować sprawców także po tym jak ci już przyznali się do popełnienia przestępstwa. Zatrzymani mieli być podtapiani, bici, rażeni paralizatorem, a ich genitalia przytrzaskiwane w szufladach biurka. Tydzień po przesłuchaniach w siedleckiej komendzie zatrzymany 19 – latek popełnił samobójstwo.

Policjanci stawili się przed sądem, ale żaden nie przyznał się do winy, odmówili składania wyjaśnień i nie chcieli rozmawiać z mediami. Przed sądem grupa młodych ludzi zorganizowała protest, wśród nich byli bliscy poszkodowanych.

Oskarżeni nadal są czynnymi policjantami, a grozi im do 10 lat więzienia.

źródło: Polskie Radio RDC / IAR – Danuta Synkiewicz

9 komentarzy

 1. ktoś dodano 5 lat temu

  Media bardzo szybko chwytają takie tematy. Najsmutniejsze jest jednak to, że informacje są bardzo jednostronne i nierzetelne. Ukazana jest w sposób krzywdzący dla policjantów tylko jedna strona tej sprawy, a sposób w jaki jest opisana sprawia, że uprzedzając fakty praktycznie został wydany na nich wyrok. Dlaczego nikt się nie pokusił o ukazanie drugiej strony, bandziorów, napadziarzy i złodziei, karanych już za podobne przestępstwa, którzy przyjechali na tzw gościnne występy. Którzy po zatrzymaniu przez policję mieli kłopoty w swoim środowisku przestepczym, którzy przebywali w zakładzie karnym. Dlaczego nikt nie pokusił się w swoim fachu dziennikarskim o dokonanie rzetelnych ustaleń i obiektywizm? Poza tym tak naprawdę niezawisły sąd orzeknie w tej sprawie.

  • Konserwatywny Liberał dodano 5 lat temu

   No chyba właśnie od tego są sądy żeby ustalać jak było, a nie dziennikarze?

   • Ulubieniec dodano 5 lat temu

    Mam nadzieje ze jednym z pieciu jest ten suchy łoker ! Pozdro zaćpany !

 2. Roman dodano 5 lat temu

  Czynni Siedleccy Policjanci, pod parasolem siedleckiego komendanta i siedleckiego pis-estblischmentu… Maj zwolnić chciał za to g… co mundur plami…

 3. strzała dodano 5 lat temu

  To już nie pierwszy przypadek, gdzie na początku jest medialna sensacja, a później okazuje się, że było to zemsta ze strony przestępców. Kto ma ochotę poczytać to podaję linki:

  http://abc.wiadomosci.gazeta.pl/szukaj/wiadomosci/komendant+policji+w+bia%C5%82ej+podlaskiej

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,126765,7206263,Komendant_nie_donosil_gangsterom__Sad_go_uniewinnil.html

 4. grom dodano 5 lat temu

  To kur…. gdzie był tatuś i mama tego prawego obywatela jak trzeba było wychować synka . Pewnie pilnowali interesu a teraz płacz

 5. Ulubieniec dodano 5 lat temu

  To nie pirwszy tego typu przypadek w Siedleckiej policji. Komenda na Starowiejskiej slynie z brutalnosci policjantow. Jezeli bedziesz charakterny i im sie postawisz w najlepszym wypadku dostaniesz ogon… Pozdro dla "ŁOKERA" !

 6. Inny dodano 5 lat temu

  Brak procedur policyjnych przy przesłuchiwaniu osób podejrzewanych (np. kamer, instrukcji) oraz pogoń za statystyką sprawiają, że niektórzy policjanci to wykorzystują aby błysnąć, np. zostać naczelnikiem. Poza tym presja przełożonych. Naczelnik nie ma honoru aby odejść na emeryturę, a komendant sumienia.

 7. sprawiedliwy dodano 5 lat temu

  Znam jednego z tych panów 32 latka i wiem do czego jest zdolny.Zawsze był odważny w paru na jednego.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?