SPIN

Egzaminów w WORD dzisiaj nie będzie

Aneta Borkowska czwartek, 25 lutego 2016, 10:58 Siedlce

Takiej sytuacji jeszcze nie było. Dzisiaj w siedleckim WORDzie odwołano wszystkie egzaminy. Wszystko przez to, że placówka nie ma podstawy prawnej by je przeprowadzić.

– Kieruję firmą od 17 lat i takiej sytuacji jeszcze nie przeżywałem – mówi Jacek Kobyliński, dyrektor WORD w Siedlcach. – Dokładnie chodzi o to, że rozporządzenie ministra infrastruktury czyli podstawowy dokument na podstawie którego przeprowadzamy egzaminy stracił wczoraj ważność, a nowe rozporządzenie jeszcze się nie ukazało i nie możemy państwowego egzaminu przeprowadzić – dodaje.

W związku z tym dyrekcja WORDu odwołała egzaminy i około 180 osób musiało wrócić do domu.

– Chce przeprosić wszystkich, którzy do nas przyszli i odeszli z niczym. W najbliższą sobotę będziemy egzaminować wszystkich chętnych lub przepiszemy ich na inny najbliższy termin. Oczywiście bez dodatkowych kosztów – tłumaczy Kobyliński.

Taki problem mają WORDy w całym kraju, ale różnie podeszły do sprawy.

– Na Mazowszu nie ma egzaminów, ale niektóre ryzykują i je przeprowadzają. Nie wiem czy będą one ważne – mówi dyrektor. – Mamy też inny problem, bo obsługuje nas system teleinformatyczny i tam też trzeba nanieść zmiany, więc paraliż jest dzisiaj całkowity – dodaje.

Jak zaznacza Kobyliński liczył, że dzisiaj rano rozporządzenie zostanie opublikowane. Zmiany w tym projekcie są kosmetyczne i dotyczą procedur, dla kandydatów więc nic się nie zmienia.

7 komentarzy

  1. ciemnoludek dodano 5 lat temu

    Dobra, zmiana.

  2. Andrzej dodano 5 lat temu

    Na opublikowanie nowego rozporządzenia urzędnicy mieli 18 miesięcy. Minister infrastruktury z PO nie zdążył tego zrobić, więc prace ruszyły dopiero po jesiennych wyborach – w listopadzie. Masz dobrą zmianę ciemnoludku.

  3. Wyrzykowski dodano 5 lat temu

    Ciekawa sprawa. Każdy wiedział, kiedy rozporządzenie traci ważność, a ludzie nie zostali poinformowani z wyprzedzeniem, ich egzaminy były umawiane na dziś…

  4. Andrzej dodano 5 lat temu

    Panie Wyrzykowski. Sprawa jest ciekawa? Niekoniecznie. WORD żyje z egzaminów, a tak zwana "zdawalność" przekłada się na kasę. Jak ktoś zdaje 5 razy to 5 razy płaci. Oczywiście, WORD wiedział, że rozporządzenia nie ma, ale umawiał ludzi bo ma ich gdzieś – gdyby zdążyło się ukazać a ludzie nie byli umówieni to kasa by przepadła. Tyle w temacie.

  5. ? dodano 5 lat temu

    musiał posiedzieć w chałupie.

  6. ? dodano 5 lat temu

    Narojek .

  7. ? dodano 5 lat temu

    Naroj.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?