SPIN

Kup czekoladowego Baranka i wspomóż potrzebujących

Aneta Borkowska piątek, 26 lutego 2016, 19:27 Społeczeństwo

Baranek paschalny to nieodłączny symbol Świąt Wielkanocnych. Caritas Diecezji Siedleckiej łączy tradycję ze szczytnym celem i rozprowadza je w całej diecezji, by pomóc najbardziej potrzebującym.

Baranki paschalne wykonane są z białej czekolady i są specjalnie zapakowane i oznakowane. Trafiły do parafii na terenie diecezji siedleckiej w ramach akcji „Jałmużna Wielkopostna 2016”. W bieżącym roku przygotowano 36,6 tys. sztuk słodkich figurek. Uzyskane środki zostaną przeznaczone przede wszystkim na dzieła charytatywne siedleckiej Caritas. Część pozostanie również w parafiach do ich dyspozycji. Koszt baranka to 5 zł.

– Jeden złoty z każdego baranka pozostanie w parafiach, pozostałe 4 złote przeznaczone będą na działania Caritas. Zajmujemy się ludzkimi problemami, dlatego te pieniądze pozyskujemy po to, aby komuś jak najbardziej pomóc – mówi ks. Marek Bieńkowski, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej.

źródło: Caritas Siedlce

Komentarze (1)

  1. były. dodano 5 lat temu

    Niech czarni wykupią wszystkie baranki i będzie po sprawie.W końcu opływają w kasie.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?