SPIN

Prezydent tłumaczy zmiany w PEC-u

Beata Głozak piątek, 26 lutego 2016, 10:52 Aktualnie

Sesja miejska zaczęła się od wyjaśnień prezydenta Siedlec dotyczących powołania Karola Tchórzewskiego na funkcję prezesa PEC-u.

Jak stwierdził Wojciech Kudelski chce w ten sposób przeciąć komentarze i niedopowiedzenia na ten temat. Prezydent poinformował, że jako przedstawiciel właściciela PEC-u szukał godnego kandydata na miejsce Krzysztofa Figata, ale kilka osób do których się zwrócił odmówiły. Zgodził się Karol Tchórzewski. Jego kandydatura została poparta przez związki zawodowe, a opinia o przyszłym prezesie jak podkreślił Kudelski wśród załogi była bardzo dobra.

Sam Karol Tchórzewski stwierdził, że ucina wszelkie dyskusje i obawy na temat prywatyzacji PEC-u. – Ci którzy mnie znają wiedzą, że jestem przeciwnikiem sprzedawania spółek. Traktuję je jako olbrzymie dobro.

4 komentarze

 1. Sprywatyzować !!! dodano 5 lat temu

  Trzeba sprywatyzować PEC to nie będzie takich numerów. Brak prywatyzacji jest grzechem pierworodnym opisywanych tu i w gazetach ogólnopolskich sytuacji. Zresztą w Siedlcach nie zdarza się to często.

 2. Roki dodano 5 lat temu

  WSTYD I ŚMIECH I POGARDA DLA MIESZKAŃCÓW TAKIE UZASADNIENIE – ALE CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ.

 3. brak...... dodano 5 lat temu

  Pan Karol może ucinać dyskusję w domu. Tu ucina na temat prywatyzacji PE, gdyż jak twierdzi jest przeciwnikiem sprzedawania spółek. Panie Karolu – proszę poczytać odpowiednie ustawy – od ustawy o samorządzie gminnym począwszy. Tam znajdzie Pan info kto decyduje i przeprowadza prywatyzację mienia j.s.t. Na edukację nigdy nie jest późno.

 4. z siedlec dodano 5 lat temu

  Nie chcę się ujawniać, ale jestem w tej grupie osób, która odmówiła Prezydentowi, że nie jest zainteresowana objęciem prezesury w PEC. I dodam jeszcze, że nie należę do partii rządzącej, a związany byłem i jestem z opozycją w Siedlcach. Argumentacja Prezydenta za była: bo Pan jesteś fachowcem i ma Pan doświadczenie w kierowaniu spółkami i uważam, że dałby sobie Pan radę. Niestety miałbym kaca moralnego gdybym przyjął tą posadę.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?