SPIN

PSL: Samorząd zagrożony. Trzeba powiedzieć „nie”

Beata Głozak piątek, 26 lutego 2016, 23:35 Aktualnie

Władysław Kosiniak – Kamysz odwiedził dzisiaj Siedlce. Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego wcześniej spotkał się z rolnikami i mieszkańcami z terenu powiatu łosickiego.

Jak powiedział podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami sprawy, które przywiodły go w te tereny to sprawy dotyczące całego kraju – a   dokładnie związane z działaniami obecnego rządu. Najczęściej zadawane pytania dotyczyły przyszłości samorządu, który jak podkreślił prezes jest zagrożony.

– Pojawiały się kwestie dotyczące likwidacji powiatów. Dzisiaj w jednej z gazet mogliśmy przeczytać obszerny artykuł dotyczący przejęcia środków europejskich od marszałków i przekazania ich wojewodom, czyli tak naprawdę przejęcie pieniędzy od samorządu do rządu – poinformował Kosiniak-Kamysz i jak zaznaczył, że takie posunięcie oznaczałoby likwidację samorządów.

Dyskutowano też o skutkach podziału województwa mazowieckiego i wyodrębnieniu Warszawy.

4 komentarze

 1. Karol dodano 5 lat temu

  Powiaty to wielu regionach stołki dla "arbuzów" z PSLu. I to jest problem pana Kamysza….

 2. :) dodano 5 lat temu

  dokładnie Karol, widłami gonić ich
  dla rolnika nic nie zrobili tylko swoje kabzy nabijają
  na prostym rolniku.
  I sobie prostym chłopem wycirają te napasione gęby.

 3. Zyg-Zag dodano 5 lat temu

  Nikt więcej nie zrobił (i nie zrobi) dla wsi i rolników niż PSL. Można im wszystko zarzucić z wyjątkiem braku dbałości o sprawy wsi.
  To ich zasługa, że dopłaty są (według obowiązujących w UE zasad) jedne z najkorzystniejszych w Europie.
  W odróżnieniu od PIS (dawnego i obecnego) potrafili
  i uzyskali dzięki sprawnemu działaniu korzystne warunki dla rozwoju polskiego rolnictwa.
  Aż dziwi, że mieszkańcy wsi tak łatwo dają się zwieść pustym obietnicom różnych politykierów i nie widzą swojego interesu w popieraniu tych, którzy dbają o ich sprawy najlepiej – i to od dawna.

 4. Karol dodano 5 lat temu

  Zyg-Zagu co ty pleciesz? Chyba sam w to nie wierzysz. Pewnie najwięcej "tego dobrego" to zrobił pan wawrzyniec z fotki w trosce o braci…

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?