SPIN

Jarosław Głowacki w radzie największego producenta energii elektrycznej

Beata Głozak wtorek, 1 marca 2016, 16:21 Siedlce

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Grupy Energetycznej powołało wczoraj Jarosława Głowackiego, wiceprezydenta Siedlec na członka rady nadzorczej.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PGE odwołało wczoraj pięciu członków rady nadzorczej a powołało sześcioro nowych. Oprócz Głowackiego są to: Janina Goss, Mieczysław Sawaryn, Mateusz Gramza, Grzegorz Kuczyński i Artur Składanek.

Jarosław Głowacki

 • absolwent Politechniki Warszawskiej Wydziału MEL, 1986 i Uniwersytetu Warszawskiego: Podyplomowe Studium Samorządu Terytorialnego, 1991; Wydziału Prawa i Administracji – ALS, 2010,
 • w latach 1987-1990 zatrudniony na stanowisku konstruktora w Odlewni Staliwa „Stalchemak” w Siedlcach,
 • od 1990 w Urzędzie Miasta w Siedlcach, a od 2005 jako wiceprezydent,
 • radny II, V i VI kadencji Rady Miasta Siedlce.

35 komentarzy

 1. karol dodano 5 lat temu

  Coś mu się przykleiło do marynarki 🙂
  A tak nawiasem mówiąc : Prywata i Samowola

  • abro dodano 5 lat temu

   http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/marek-woszczyk-zrezygnowal-ze-stanowiska,62,0,2031166.html

   Szef największego polskiego koncernu energetycznego Marek Woszczyk zrezygnował ze stanowiska. Razem z nim odchodzi Grzegorz Krystek, wiceprezes ds. operacyjnych i handlu. W tym tygodniu wymieniona została część rady nadzorczej spółki.
   PGE poinformowała o rezygnacji Woszczyka i Krystka w komunikacie giełdowym. Nie podano przyczyn rezygnacji, ale o odejściu Woszczyka spekulowano od kilku miesięcy. Był jednym z ostatnich prezesów dużych spółek z udziałem skarbu państwa, który zachowywał stanowisko mimo zmiany rządu. Ze stanowiskiem – sami albo zmuszeni – pożegnali się m.in. szefowie PZU, Orlenu, PKP, Tauronu, Enei, Energi i GPW. Na stanowisku trwa jeszcze prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło, choć i w jego wypadku plotki, że ma być odwołany, pojawiają się co chwilę.
   Spekulacje dotyczące wymiany prezesa PGE nabrały mocy, kiedy we wtorek Walne Zgromadzenie spółki wymieniło część członków rady nadzorczej koncernu. Odwołani zostali: Jacek Barylski, Małgorzata Molas, Jarosław Gołębiewski, Jacek Fotek i Marek Ściążko, a powołani: Janina Goss, Mieczysław Sawaryn, Mateusz Gramza, Grzegorz Kuczyński, Jarosław Głowacki i Artur Składanek. Te zmiany wywołały protesty opozycji, pojawiły się też pogłoski, że dni Woszczyka na stanowisku są policzone.

 2. Karol dodano 5 lat temu

  Masz rację. Aż się niedobrze robi…. Wyczytałem, że ten pan był konstruktorem w Stalchemaku. Ciekawe co udało mu się "skonstruować" przez 13 lat pracy?

 3. ....... dodano 5 lat temu

  że też się jeszcze nie nachapał w Siedlcach…

 4. nienasycony.. dodano 5 lat temu

  Pensja Zastępcy Prezydenta, wynagrodzenie z PWIK za członkostwo w Radzie Nadzorczej i jeszcze to…… Bez umiaru, bez klasy i bez standardów. TKM.

 5. Marek J. dodano 5 lat temu

  Wkroczyła dobra zmiana.

 6. gosc dodano 5 lat temu

  Po prostu PZU

 7. zniesmaczony dodano 5 lat temu

  kolejny "fachowiec" pociągniety przez ministra…. kto nastepny?

 8. Zakon dodano 5 lat temu

  Pan Głowacki żeby było sprawiedliwie to oprócz wiceprezydenta, członka rady nadzorczej PWiK to jeszcze .członek rady nadzorczej PGE ,a druga rodzina dostanie 500 zl na dziecko to jest prawo i sprawiedliwość tak się dzieli tort frajerzy polityczni jak mawiał Kurski że ciemny lud to kupi.amen

 9. Głos w dyskusji dodano 5 lat temu

  Również zdobył duże doświadczenie pracując w Urzędzie Stanu Cywilnego.

 10. Głos w dyskusji dodano 5 lat temu

  Pracując w Urzędzie Stanu Cywilnego nabył dużego doświadczenia.

 11. Mocher dodano 5 lat temu

  Głowacki, Figat , Orzełowski ,Kowalski, Mazurek takich politycznych fachowców powołuje się na ważne stanowiska państwowe ,to na suwa się pytanie jak żyć w tym kraju,albo tego kraju już niema tylko na papierze albo to dziki kraj- takie to teksty polityków Drzewieckiego ,Sienkiewicza ale to chyba prawda.

 12. Mieszkańcy dodano 5 lat temu

  Zapraszamy do wspólnego działania wszystkie osoby, którym na sercu leży dobro i rozwój Siedlec poprzez aktywne zaangażowanie na rzecz rozpisania referendum odwołującego obecną Radę Miasta oraz Prezydenta Wojciecha Kudelskiego. Najwyższy czas przerwać ten gordyjski węzeł powiązań, układów, kumoterstwa, marnotrawstwa publicznych pieniędzy, prowadzący nasze Miasto do marazmu i upadku. Wybił ostatni dzwonek i jako mieszkańcy Siedlec musimy podjąć działania, w przeciwnym razie za kilka lat może być dla naszego Miasta za późno na ratunek. Prosimy o kontakt osoby zainteresowane wsparciem tej wspólnej inicjatywy. Po oficjalnym utworzeniu komitetu będziemy musieli uzbierać ponad 6000 podpisów z poparciem dla ogłoszenia referendum, więc Państwa pomoc jest tu niezbędna. Wierzymy, że działając razem możemy doprowadzić naszą inicjatywę do szczęśliwego finału. https://www.facebook.com/ReferendumSiedlce/ referendumsiedlce@op.pl

 13. o to jest szansa na sponsorów dla sportu dodano 5 lat temu

  Super, może sponsorów do Siedlec przyciągnie .To jest olbrzymi kapitał chyba ? Może wreszcie będzie się działo, lepiej dla miasta a nie jak za czasów PO ,w niebyt droga na Terespol poszła, w sport i kulturę trudno było kogoś zaangażować bo brak sponsorów .Teraz może coś drgnie .Jakby droga była to i inwestorzy i sponsorzy by tu inwestowali .Świetnie .

  • bankier dodano 5 lat temu

   "Drogą" to Ty będziesz maił teraz energię a nie "drogę na Terespol" – PGE jest wielka, ale to kolos na glinianych nogach, dojony aktualnie bez umiaru i rozumu. Zaczął (…) Tusk każąc budować blok w Opolu a skończą pisy drenując PGE na rzecz kopalni… Aha – i nie zdziw się jak niedługo nowa pozycja pojawi się na rachunku za energię elektryczną…

 14. Elza dodano 5 lat temu

  Czy ktoś kiedyś słyszał wypowiedzi Pana Głowackiego? Teraz te wypowiedzi pójdą w świat. Gratulacje!

 15. emil dodano 5 lat temu

  Tak psioczycie a facet absolwentem prestiżowego w kraju kierunku jakim jest Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Daj Boże wszystkim, aby skończyć tam studia, ale przecież na siedleckiej wsi to sami wysoko kształceni.

  • ................. dodano 5 lat temu

   OOoooooo?!?!?

  • Karol T dodano 5 lat temu

   gdzie ten człowiek pracował poza udzielaniem ślubów w USC i byciu wygodnym, niekompetentnym zastępcą w UM … ?

 16. Sandino dodano 5 lat temu

  W piątek 04.03.2016 manifestacja przed Urzędem Miasta przeciwko złym obyczajom w polityce. Zapraszam.

 17. Sandino dodano 5 lat temu

  Manifestacja o godz. 13.

  • Przedsiębiorca dodano 5 lat temu

   Będę Aby zaprotestować.

 18. Roman dodano 5 lat temu

  A mego kunia też do Rady wezmą… Wio szkapa byle dalej od Kraju Rad…

  • Ani Mru Mru ... dodano 5 lat temu

   Nie z chciwości ino z nędzy
   Chłop chciał sprzedać dla pieniędzy,
   Swego Siwka co na polu
   Przyszedł na świat w Andrespolu.
   A że mieszkał w Końskowoli,
   To się z chaty wygramolił
   I bez żony pozwolenia
   Ruszył na targ do Zwolenia.

   Ciągnął konia do Zwolenia,
   Ale jakby od niechcenia
   Kiełbasa, ogórek i! sznurek.
   Taka to historia życiowa.

   Kuń się pręży i zapiera
   Weź go chłopie pociąg tera,
   Piana z pyska mu się toczy
   I diabelsko świeco łoczy.
   Chłop spocony, ręce sine,
   Lecz nie puszcza, trzyma line
   I choć kuń mu dęba staje
   Za wygraną mu nie daje.

   Ciągnął konia do Zwolenia,
   Ale jakby od niechcenia,
   Ucha ducha zawierucha
   Jeden trzyma, drugi też trzyma.
   Taka to historia życiowa.

   Dwie godziny się mocował
   O metr konia przeholował,
   Wreszcie usiadł chłop na torfie
   pojął, że się głupio szorpie.
   Tak bez żony pozwolenia
   nie zaciągnął do Zwolenia
   kunia co go sprzedać miał,
   bo pieniędzy trochę mieć chciał.

   Ciągnął konia do Zwolenia,
   ale jakby od niechcenia,
   choć historia byle jaka
   mądrość z niej ludowa taka
   siłą konia nie przekonasz
   niech się wszystkim zajmie żona.

 19. młody dodano 5 lat temu

  wstyd i żenada że ktoś taki sprawuje takie stanowiska-OBCIACH DLA NASZEGO MIASTA -nie jestem przeciwnikiem pis ale to co zrobili to DNO

 20. KOKO dodano 5 lat temu

  no w żaden sposob nie mogę się pogodzić z faktem JAK TAKIEGO CZŁEKA MOŻNA BYŁO WSADZIĆ NA TAKIE STANOWISKO-wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd-zastanówcie się bo możecie te stołki potracić -CIEKAWE CO KACZYŃSKI NA TO????nie popieram poprzedniej władzy po-psl-i itp.-ale ten ruch z Głowackim to wam wyjdzie BOKIEM

 21. Sprywatyzować !!! dodano 5 lat temu

  Wszystko trzeba sprywatyzować. Nie będzie wtedy "politycznych" ekspertów i fachowców. ..
  …na referendum to najpierw nazbierajcie pieniędzy. I co ? Fachowcy z PO z PSL lub może SLD ?
  Wracając do meridum – kto by się nadawał na prezesa PEC ? Dawny K. Kraszewski, jeszcze wcześniejszy Zawiślak? No kto, no kto?
  Spór dla sporu.

 22. ....... dodano 5 lat temu

  Prawda jest taka, iż te wszystkie "awanse" uwidaczniają, jak ci ludzie są słabi. Bez partii nic nie znaczą. Bez niej, nie potrafiliby odnaleźć się na rynku zawodowym.

  • ................. dodano 5 lat temu

   Dawno temu też tak było. Święta racja.

 23. Mocher dodano 5 lat temu

  Teraz za przy Tchórzewskim będzie kilku z parasolko i z aparatami taki ważny i choiny w dzieleniu stołków kolejarz z SIEDLEC. amen

 24. DNO-mocherowe dodano 5 lat temu

  TEN MARNY I NIEZRĘCZNY polityk by się nadawał do rady nadzorczej URZĘDU STANU CYWILNEGO pod warunkiem jak by się trochę przygotował.

 25. ciemnoludek dodano 5 lat temu

  Miała być Polska w ruinie i chyba się uda.

 26. Antek Proca dodano 5 lat temu

  Zazdrość Was zżera siedlecka miernoto.Zachowujecie się jak wiejskie kundle- z najgorszymi przywarami Polaka.Szlag go trafia jak bliżniemu lepiej.Zamiast podpowiadać WYBRANEMU -co mógłby dla Siedlec zrobić ?…….kalumnie i pomyje lejecie na głowę Jarosława – wstyd i żenada.

  • ................. dodano 5 lat temu

   Antek weź coś na wstrzymanie.

 27. Antku... dodano 5 lat temu

  Antku nie bron niesłusznej sprawy. On ma kłopot z przeprowadzeniem zgromadzenia, a co mówić o zajmowaniu się problemami takiego giganta?

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?