SPIN

Mężczyzna podejrzany o zabicie kota przesłuchany

Aneta Borkowska wtorek, 1 marca 2016, 23:49 Aktualnie

Policja przesłuchała 31-letniego siedlczanina podejrzanego o bestialskie zamordowanie kota. Mieszkaniec ulicy Topolowej nie przyznał się do winy. 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę właśnie przy ulicy Topolowej. Jej mieszkańcy znaleźli rano martwego kota. Zwierzę było związane sznurkiem, jego przednie łapy zostały odcięte albo oderwane. To samo zrobiono z ogonem.

– Często w takich przypadkach skutecznym narzędziem okazuje się być wyznaczenie nagrody. Spora kwota mobilizuje lokalną społeczność i potrafi także przełamać tak zwaną solidarność pomiędzy samymi sprawcami. W tej sprawie też się nie zawiedliśmy i mieszkańcy Siedlec dostarczyli kilka nazwisk potencjalnych sprawców. Wszystkie trafiły na policję – powiedział Rafał Gaweł, z Ruchu Ludzie Przeciwko Myśliwym. Stowarzyszenie to wyznaczyło 2 tys. złotych nagrody za pomoc w ustaleniu sprawcy lub sprawców mordu.

Sprawa trafiła do prokuratury, w najbliższych dniach będzie wiadomo czy podejrzanemu postawione zostaną zarzuty. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara do 2 lat więzienia. W przypadku znęcania się ze szczególnym okrucieństwem – to nawet 3 lata pozbawienia wolności.

13 komentarzy

 1. dodano 6 lat temu

  "nawet 3 lata pozbawienia wolności…" NAWET???????????? DOŻYWOCIE DLA TEJ BESTII!

  • . dodano 6 lat temu

   Dożywocie? kara śmierci!

 2. Lidia dodano 6 lat temu

  Jestem zdruzgotana. Jakbym takiego spotkała, nie miałabym skrupułów. Gnij w więzieniu śmieci, koledzy z celi już zrobią z tobą porządek.

  • sara dodano 5 lat temu

   Dokładnie, mam nadzieję, że tak go (…) że mu się odechce

 3. maja dodano 6 lat temu

  Ten kto to zrobił nie powinien nazywać siebie człowiekiem.Bestia bez serca !

 4. Kg dodano 6 lat temu

  A może zrobić mu to samo?

 5. munia dodano 6 lat temu

  bestia, bestia. brak słów. chciałabym, żeby kiedyś choć w części doznał takich cierpień, jak ten kot….

 6. ela dodano 6 lat temu

  wy obłudni katolicy, tacy jesteście miłosierni w roku miłosierdzia, od razu zabić za kota ….a jeśli wam w ,zyciu ktoś cokolwiek zarzuci to też wydać na was wyroki śmierci

  • chodnikowyWilk dodano 6 lat temu

   Jak mi ktoś kiedyś zarzuci bestialskie zamordowanie kogokolwiek, a ja faktycznie będę winna, to za zamordowanie mnie w taki sam sposób w jaki to ja zamordowałam – czy człowieka czy zwierzę – będzie wyłącznie moją własną karmą, piwem, które sama naważę i nie będę obwiniać o to nikogo poza sobą. Z Tobą też do diabła, skoro uważasz, że w porządku jest mordować W BESTIALSKI SPOSÓB niewinne stworzenia i nie należy się za to taka sama kara. Ktoś, kto odbiera życie innym sam na nie nie zasługuje. Może go jeszcze pogłaskać po głowie i powiedzieć "spoko, stary, takie rzeczy się zdarzają" Proszę Cię, to się nie zdarzyło przypadkiem a z pełną premedytacją i bezwzględnym okrucieństwem. Zwyrodnialec zasługuje na to samo co zrobił. Oko za oko, ząb za ząb. Kot tak samo żywy jak ludzie, a mniej krzywdy narobi i mniej świat zniszczy, zasługuje na życie tutaj bardziej niż taki bezduszny ciul co śmie się nazywać człowiekiem.

 7. ASD dodano 6 lat temu

  Nie jestem katolikiem (Ale nawet bóg chrześcijański ma na swoim koncie troche zgonów) i w tym wypadku nie ma mowy o "zarzuceniu" komuś czegoś. A że mamy system jaki mam to za taki czyn mozna dostac NAWET 3 lata wiezienia, smiech na sali. Ale wierzę że karma wraca, w ten czy inny sposób, i życzę osobie która to zrobiła jak najgorzej.

 8. ASDsfddd dodano 6 lat temu

  Nie jestem katolikiem (Ale nawet bóg chrześcijański ma na swoim koncie troche zgonów) i w tym wypadku nie ma mowy o "zarzuceniu" komuś czegoś. A że mamy system jaki mam to za taki czyn mozna dostac NAWET 3 lata wiezienia, smiech na sali. Ale wierzę że karma wraca, w ten czy inny sposób, i życzę osobie która to zrobiła jak najgorzej.

 9. Ania dodano 6 lat temu

  pokazałam dziś to mojej mamie, wiecie co powiedziała? żeby tak ktoś wyrwal mu to co ma między nogami, jak on wyrwal tej biednej małej istotce (bezbronnej!!!!!) łapy. I zgadzam się z nią w 100%.

 10. Terenia dodano 5 lat temu

  Obciąć temu łajdakowi (…) i kończy górne i dolne.Przepraszam ale jak to czytam to krew mnie zalewa.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?