SPIN

Orzełowski nowym kierownikiem delegatury

Aneta Borkowska wtorek, 1 marca 2016, 20:59 Aktualnie

Mariusz Orzełowski objął stanowisko kierownika delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach. Jest samorządowcem, społecznikiem, animatorem kultury i muzykologiem. Zastąpił na tym stanowisku Andrzeja Silnego.

Nowy kierownik od 10 lat jest związany z samorządem. Obecnie jest wiceprzewodniczącym Rady Miasta Siedlce. W latach 2007-2011 kierował biurem prezydenta Siedlec, później został dyrektorem SCENY TEATRALNEJ MIASTA SIEDLCE. Do 2007 r., pracował jako wykładowca i nauczyciel muzykolog, m.in. w Zespole Szkół Muzycznych w Siedlcach. Jest wieloletnim menadżerem oraz animatorem lokalnego życia kulturalnego i społecznego.

Mariusz Orzełowski jest absolwentem Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończył liczne szkolenia z zarządzania i finansowania instytucji kultury oraz marketingu. Został odznaczony Brązowym oraz Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP oraz odznaką ministra kultury Zasłużony Działacz Kultury. Laureat wielu lokalnych oraz międzynarodowym nagród i wyróżnień.

Do zadań kierownika delegatury należy m.in. weryfikowanie i opracowywanie informacji na potrzeby wojewody, koordynacja i nadzór działań podległej mu instytucji, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego, organizacjami pozarządowymi, kościołami, związkami wyznaniowymi oraz miejscowymi jednostkami zespolonej administracji rządowej.

źródło: Ivetta Biały, rzecznik prasowy wojewody mazowieckiego /zdjęcie z archiwum redakcji

8 komentarzy

 1. Karol dodano 5 lat temu

  Cóż, w Topazie kariery nie zrobił. Życie zweryfikowało "geniusza". A tu sobie spokojnie pożyje na koszt podatnika.

 2. Głos w dyskusji dodano 5 lat temu

  Nareszcie ktoś kompetentny.

 3. wreszcie ktoś komu na Siedlcach zależy dodano 5 lat temu

  Może wreszcie wojewódzka jednostka coś zacznie robić dla tego miasta ,jak siedlczanin który angażuje się w działania miasta będzie miał bezpośrednie przełożenie na wojewodę.Ja nawet nie zauważyłem ,że na tym stanowisku był Silny. Ja myślałem , że on się wyprowadził już z Siedlec ,bo rzeczywiście nie istniał nigdy na lokalnym terenie . Z takim gruntownym wykształceniem jak M.O. to ze świecą w Siedlcach szukać. Dobrze ,że zajmie się znowu ktoś sprawami miasta z ramienia delegatury. Szkoda go do spożywczaka …

 4. Przedsiębiorca dodano 5 lat temu

  Panie Mariuszu proponuję założyć działalność gospodarczą i spróbować swoich umiejętności na wolnym rynku. Jeżeli przeżyje Pan rok i osiągnie zyski porównywalne z wynagrodzeniem na samorządowych stanowiskach. Wtedy możemy porozmawiać.

 5. Aj dodano 5 lat temu

  czasem mysle czy warto meczyć syna nauką w LO a potem studiami,może już powinienem go do jakiejś /a może kilku/ młodzieżówki partyjnej zapisać, zawsze będzie miał 2 kadencje do przodu

 6. No i Super dodano 5 lat temu

  Świetnie , Szkoda go do spożywki …

 7. Elza dodano 5 lat temu

  No to: " na zdrowie!"

 8. Sprywatyzować !!! dodano 5 lat temu

  Silny był w opozycji do władz miasta i jak cała PO dla Siedlec nic nie robili. A tu …..jest zapowiedź remontu ul. Łukowskiej. Wychwalana gdzie indziej pani Marta S. wspierała Sokołów Pdl. i nijakiego członka zarządu PEC p. Mirończuka. Ten fachowiec został prezesem spółdzielni mleczarskiej w (chyba?), w Kosowie Lackim. Od ciepłownictwa do mleczarstwa, od policjanta do radcy prawnego. W tym jest siła! Każdy nosi laskę marszałkowską a najczęściej nosimy buławy hetmańskie i skrzydła huzarskie. Wieść gminna niesie, że niektórzy mają dużo teczek. W Siedlcach teczkami się nie walczy ale podobno teczka może przyczynić się do taczki. Mnie taczka źle się kojarzy. Twarda i niewygodna. Wstydliwa, trochę jest w polityce. Inna sprawa, że w polityce nie ma pojęcia wstyd.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?