SPIN

„Głosowaliśmy za dobrą zmianą, za rządem, który obecnie rządzi, ale…”

Beata Głozak piątek, 4 marca 2016, 22:25 Siedlce

Tak – dla dobrej zmiany, nie – dla nepotyzmu – takie hasło miał dzisiejszy … dwuosobowy protest pod urzędem miasta.

– Głosowaliśmy za dobrą zmianą, za rządem, który obecnie rządzi, ale dobra zmiana w naszym rozumieniu to było zerwanie z tradycją, że tak powiem „TKM” i z popieraniem swoich kolegów czy krewnych – mówi Jan Przychodzeń ze Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy. – A tak w tej chwili nie jest.  Chodziło nam o to, żeby na stanowiskach byli zatrudniani fachowcy, bo nepotyzm, kolesiostwo niszczy sferę społeczną, niszczy wiarę, nadzieję Polaków na to, że Polska może być dobrze rządzonym krajem – dodaje.

Zdaniem organizatora najbardziej dotyka to ludzi młodych, którzy widząc, że droga awansu prowadzi przez kumoterstwo tracą chęć do solidnej pracy, bo widzą, że nie przez nią droga.

– Wszędzie pracowaliśmy na to, żeby władza się zmieniła, żeby była lepsza. Wielu z nas jeździło co miesiąc do Warszawy na marsze poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości i kiedy widzimy, że w niektórych przypadkach może dziać się tak jak poprzednio to po prostu chcemy, ostrzec władzę, że patrzymy jej na ręce – tłumaczy Przychodzeń.

 

13 komentarzy

 1. Zorro dodano 6 lat temu

  Dziękuje państwu z całego serca nie mogłem przyjechać przepraszam ale ważna państwa postawa władzę trzeba kontrolować a szczególnie siedlecką bo nepotyzm tu na każdym miejscu .amen

 2. Oj oj oj dodano 6 lat temu

  Temu Panu bliżej do Bolka niż do Prawa i Sprawiedliwości…

 3. St dodano 6 lat temu

  Ile was? Raz!

 4. Ekspisowiec dodano 6 lat temu

  Brawo !!! Z niecierpliwością czekam na następny protest przeciwko nominacji prezesa Tchórzewskiego w mateczniku siedleckiego pisu – Pecu. Ale radzę uważać na portfele. Prokurator Żebro nie śpi.

 5. PiS-PO jedno zło dodano 6 lat temu

  Szybko prawda wychodzi na jaw, a jeszcze wyjdzie więcej…

 6. ...K dodano 6 lat temu

  Jestem i byłem za dobrą zamianą. Jednak dobra zmiana w moim mniemaniu to naprawa tego co było złe, w sposób nie pozostawiający złudzeń co do zarówno intencji jak i sposobu. To z czym mamy do czynienia w Siedlcach to rzucenie się na stanowiska bez pardonu, taktu, ogłady. To zawłaszczenie sobie prawa do dzielenia łupu między swoich. Gdzie są młodzi, zdolni i wykształceni? Czy ich wiedza i doświadczenie mają siłę przebicia w zderzeniu z partyjnym rozdawnictwem? Jakich wzorców takim zachowaniem i działaniem ich uczymy? Nie dziwię się zniesmaczeniu i braku akceptacji dla takiego postępowania wśród elektoratu PISu. Pikieta pod UM w piątek to jawny dowód na potwierdzenie mojej tezy. Ktos powie, ale pikieta… Dwie, czy trzy osoby… A po co więcej. Tu chodzi o przekaz, że źle się dzieje i taki przekaz właśnie poszedł w eter.

 7. Anonim dodano 6 lat temu

  BRAWO!!!
  czas zaczac protestowac!

 8. Olaf dodano 6 lat temu

  A Pani dyrektor biblioteki długo jeszcze będzie siedziała? Emerytka!

 9. Olaf dodano 6 lat temu

  Emeryci co robią w pracy? W szkołach, urzędach? A biblioteka? Może czas zrobić porządek. Bo młodzi chca pracować.

 10. on dodano 6 lat temu

  Olaf. Jak emeryci mają nie pracować skoro np ja od nowej władzy dostałem podwyżkę emerytury w wysokości 6 zł 80 gr a za same leki płacę miesięcznie prawie 400zł.

 11. ihug dodano 6 lat temu

  Każdy kiedyś będzie emerytem.

 12. MOREŃ dodano 6 lat temu

  Jak długo jeszcze w Siedlcach będzie rządził – namaszczony przez ś.p. Oleksego -Dyrektor ZUS- SUJKA KAZIMIERZ ?

 13. Mocher dodano 6 lat temu

  Panie szanowny MOREŃ ten pan z ZUS ma poparcie polityczne kleru jest z pod flagi biało czarnej nietykalnej w Siedlcach Kazimierz broni Kazimierza .alleluja i do przodu amen.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?