SPIN

Spotkanie z pisarką Joanną Olech w „Siódemce”

Aneta Borkowska wtorek, 8 marca 2016, 12:13 Społeczeństwo

3 marca w Szkole Podstawowej nr 7 im. Czesława Kamińskiego w Siedlcach  uczniowie wszystkich klas V uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Joanną Olech, absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorką, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Spotkanie było niezwykłe. Joanna Olech od pierwszej minuty zaskarbiła sobie sympatię uczestników, wciągając ich do wspólnej zabawy. Na początku zapytała, co trzeba ich zdaniem zrobić, czy też w jakiej szkole podjąć naukę, żeby zostać pisarzem. Autorka w interesujący sposób przekazała uczniom, że pisarzem może zostać absolutnie każdy, bez względu na wiek i wykształcenie, wystarczą tylko chęci i zapał do pracy.

Joanna Olech zdradziła nam, jak to się stało, że została pisarką i fascynująco mówiła o swojej twórczości oraz bohaterach swoich książek. Uczestnicy z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści, a także fragmentów utworów, które im prezentowała.

Atrakcją spotkania były konkursy, zagadki, quizy rysunkowe i zabawy, m. in. wybory „Mister Miziołka”, odgadywanie zakończenia przygody Pompona z kremem Dolce&Gabbana, który, zużywszy go do ujędrnienia łuski, tylko cudem uniknął zemsty Mamy Fiś. We wszystkich konkurencjach nagrodami były cukierki.

Piątoklasiści mieli okazję popisać się swoją kreatywnością, wymyślając historie o smokach w różnych nastrojach – wesołym, zdziwionym i rozzłoszczonym. W tym czasie Autorka tworzyła ilustracje, dając popis swoich zdolności plastycznych.

olech1

Miłą pamiątką dla uczestników spotkania były dedykacje i autografy w książkach, opatrzone Miziołkową i Pomponową pieczątką. Pisarka otrzymała od uczniów oraz biblioteki kwiaty i upominek w postaci zielonego, wykonanego na szydełku Pompona. Dzieci bardzo dobrze bawiły się na spotkaniu z charyzmatyczną i niezwykle sympatyczną autorką. Joanna Olech oczarowała publiczność swoją osobowością i poczuciem humoru. Niesamowitą niespodziankę sprawiła nam, mówiąc wszystkim zebranym, że jej mąż Grzegorz jest wnuczkiem naszego PATRONA SZKOŁY.

Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Biblioteką Pedagogiczną w Siedlcach.

opracowała: Maria Stańczuk

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?