SPIN

Dobra, zmiana. Kto nadąża?

redakcja środa, 9 marca 2016, 09:40 Siedlce

Kilka miesięcy po wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborach parlamentarnych w urzędzie i spółkach podległych naszemu miastu nastąpiło kilka zmian.  

Dla czytelników, którzy stracili już rachubę „kto?” „gdzie” i „za kogo?”, przygotowałyśmy streszczenie.
Roszady na stanowiskach zaczęły się od rzecznika siedleckiego ratusza Pawła Mazurkiewicza, który dostał posadę w gabinecie politycznym ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego. Od stycznia Mazurkiewicz jest szefem tegoż gabinetu.

Krótko po tym dołączył do niego jako doradca dotychczasowy pracownik Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Janusz Kowalski. W gabinecie Krzysztofa Tchórzewskiego znalazło się też miejsce dla byłego kierownika siedleckiego aquaparku Roberta Więckowskiego. Siedlczanie powinni kojarzyć to nazwisko. Na przełomie lutego i marca ubiegłego roku Więckowski został zwolniony przez prezesa ARMS z funkcji kierownika po tym jak nie dopilnował pracowników Parku Wodnego, którzy z całymi rodzinami mieli za darmo korzystać z obiektu.

Największe przetasowania nastąpiły we władzach spółek miejskich. Jako pierwszy z funkcji prezesa Przedsiębiorstwa Energetycznego zrezygnował Krzysztof Figat. W połowie lutego został on wiceprezesem spółki PGNiG Termika. Na jego miejsce rada nadzorcza PEC-u po rekomendacji prezydenta Siedlec powołała Karola Tchórzewskiego.

Ostatni tydzień to kulminacja zmian. Najpierw na stanowisko kierownika siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego mianowano Mariusza Orzełowskiego, a trzy dni później zwolniło się stanowisko prezesa ZUO po tym jak Antoni Józwowicz został prezesem Polimex-Mostostal. Wolne miejsce po Józwowiczu przypadło dotychczasowemu prezesowi Agencji Rozwoju Miasta Siedlce Mariuszowi Grudzie (w przeszłości główny księgowy ZUO), a w fotelu prezesa ARMS zasiadł Grzegorz Orzełowski, dotychczasowy naczelnik gabinetu prezydenta Siedlec.

Na początku marca stanowisko Pawła Mazurkiewicza (inspektor ds. komunikacji społecznej), który jak się okazało jest na bezpłatnym urlopie zajął Jarzy Ireneusz Cabaj. W minionych wyborach samorządowych był on kandydatem Bezpartyjnych Siedlec do rady miasta w okręgu nr 1. W międzyczasie wiceprezydent Siedlec Jarosław Głowacki został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Energetycznej.

43 komentarze

 1. Przedsiebiorca dodano 5 lat temu

  Dobra zmiana to jedynie hasło dla naiwnych. A prawda to dzielenie etatów jak najkorzystniej i dla swoich. Jak się czujecie wyborcy PISu w Siedlcach. Chyba zabraknie tego tortu dla wszystkich, a w szczególności dla was. A przecież nie jesteście gorzej wykształceni, nie jesteście mniej inteligentni, nie jesteście drugiego sortu. Gdzie zatem leży problem??? Może to dobre pytanie do nowego rzecznika.

  • Jak czujecie się wyborcy PiS ? Wreszcie dobrze,bo dzieje sie to na co czekamy ,że nasi ludzie zrobią porżądek dobry dla Siedlec i całego regionu dodano 5 lat temu

   Wreszcie ci z PO i PSL którzy mogli przez 8 lat coś zrobić dla Siedlec a nie zrobili ! nic nie zrobili a wręcz utrącali decyzje na szczeblu centralnym, zostają wymienieni na tych ,którzy może pomogą wreszcie temu miastu wykorzystać potencjał tego miejsca.. Najwyższy czas zmienić decydentów z PO i PSL na ludzi z PiS bo wyborcy tak chcieli . !!!! Tak zdecydowali ludzie w naszym mieście głosując tak jak w całym kraju na PiS , Ale jak 8 lat temu działo się to samo to dziennikarze nie robili takiego larum jak teraz ,bo sami byli po stronie PO i PSL -lewicy szeroko rozumianej. Teraz gdy społeczeństwo chce inaczej ,trzeba robić to samo co 8 lat temu ? Dlaczego bo powtarzam ludzie z PO i PSL nie zrobili nic dla tego miasta ,żeby pomagać w jego rozwoju. Dobra zmiana się dzieje a że jest ona dobra dla zwykłych ludzi tym ,którzy do tej pory korzystali z profitów i stanowisk to się nie podoba.. i nic nie zrobicie pisząc ,prowokując ,DZIEJE SIĘ TO SAMO CO * LAT TEMU- wymiana kadr na wniosek wyborców ,którzy dali mandat podczas demokratycznych wyborów

   • Jak czują się wyborcy PiS? dodano 5 lat temu

    Dobre pytanie – można było zadać je panu Janowi ze Stowarzyszenia Ruch Kontroli Wyborów-Ruch Kontroli Władzy, który kilka dni temu protestował pod UM. "Tak – dla dobrej zmiany, nie – dla nepotyzmu" – widniało na jego transparencie.

    • Bo on nie dostał nowego stanowiska ? dodano 5 lat temu

     Jest mu smutno ? ojej..a może więcej ludzi by zjednał dla swojej idei , bo na zdjęcu jest tylko sam z towarzyszką chyba ..trochę to słaby protest albo inaczej sztuczny ,papierowy

    • Żarty ?Bo on nie dostał nowego stanowiska ? dodano 5 lat temu

     protest na dwie osoby ? Żart jakiś ..Ha,ha Kto brałby poważnie taki protest chyba tylko Spin

 2. Robert Więckowski do SPIN dodano 5 lat temu

  Szanowni Państwo
  Nie wiem skąd czerpią Państwo informacje na mój temat, ale rozmijają się one z prawdą wypowiedziano mi umowę o pracę bez podania przyczyny wypowiedzenia. Wszelkie inne informacje są tylko spekulacjami w tej sprawie.

 3. Kapucyn dodano 5 lat temu

  Zrobili was w bambuko do głosowania tylko się nadajecie a do miodu rodzinka i garstka kolesi .alleluja

  • Polak dodano 5 lat temu

   To co mają zatrudnić Grzegorza Schetynę ?

 4. Kowal dodano 5 lat temu

  PISOWCY JAK CHCĄ TO LUSTRUJĄ RODZICÓW KANDYDATÓW NA STOŁKI . PAN KUDELSKI TEGO NIE ROBI CHWAŁA MU ZA TO BO BY BYŁO CIEKAWIE ,CHOĆ CHŁOPINA NIE MOŻE BO SAM BYŁ W ZJEDNOCZONY STRONNICTWIE LUDOWYM -ROZUMIEM.

 5. ciemnoludek dodano 5 lat temu

  Miała być Polska w ruinie. Chyba się uda.

 6. ola dodano 5 lat temu

  A cóż w tych zmianach jest złego, niestosownego, czy po prostu niebywałego? Władze PIS powinny obstawiać stanowiska platformą obywatelską? To dopiero byłoby w porządku? Zżera was zazdrość i zawiść.

  • Michał dodano 5 lat temu

   DOBRE!!! 🙂
   popieram gonić POwców i całą resztę…
   nie napisze więcej bo zaraz obrońcy tzw demokracji moja demokrację by ukrócili…

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Czyli nas wszystkich tylko Ty jesteś zaszczepiona, odporna.

  • Luki dodano 5 lat temu

   A co jest złego pytasz?? Ludzie po wini być wybrani może z kręgów fachowców bez partyjnych a nie wujków, cioć czy co najgorsze synków !!!!!!!!!!!!!!!!!

 7. ciemnoludek dodano 5 lat temu

  @ola
  Może wystarczyłoby, gdyby stanowiska obsadzano osobami kompetentnymi wybieranymi w drodze konkursów? To byłaby ta obiecywana dobra zmiana.
  A mamy, co mamy – może być mierny, bierny, byle wierny. Prezesowi.

  • Teofil dodano 2 lata temu

   Luki, ty sie podłucz z łortografi.

 8. Michał dodano 5 lat temu

  o już się fachowcy odzywają…
  weź się człowieku jeden z drugim zaprezentuj i pokaż co potrafisz

  • Anonim dodano 5 lat temu

   a dlaczego, przecież nasze (…) nie zasiądą na tych stołkach? Dlaczego mamy pokazywać?

 9. Jarek dodano 5 lat temu

  ciekawe ile wpisów wstawia tutaj pewien pan chodzący z aparatem po mieście… ?

  • Anonim dodano 5 lat temu

   Prokurator nie informuje?

  • Prawie wszystkie dodano 5 lat temu

   wstawia bo nie ma co robić ,

 10. ....... dodano 5 lat temu

  Warto przypomnieć w jakich okolicznościach z aquaparku wyleciał P. Więckowski… "najlepszy sort"

 11. jestem królem! dodano 5 lat temu

  Smiać mi sie chce z was, bo i tak nie macie tyle kasy co ja.

  • Anonim dodano 5 lat temu

   A koronę dostałeś w czasie "marszu 3 króli".

 12. makumba dodano 5 lat temu

  Jeśli tak ma wyglądać ten kraj, to gardzę taką Polską…

  • Jarek dodano 5 lat temu

   wiec wyp… z mojego kraju i z mego miasta!!!

   • ... dodano 5 lat temu

    A co kupiłes je, ze Twoje?

 13. ola dodano 5 lat temu

  Do miłego ciemnoludka
  Jeżeli chodzi o konkursy i dokonywane w ich wyniku wybory kompetentnych pracowników, to jest jedna wielka ściema. Konkursy w zdecydowanej większości są rozpisywane pod konkretnych kandydatów. Są tylko oficjalną przykrywką dla tych praktyk. Tak było, jest i będzie. Pozdrawiam.

  • xxx dodano 5 lat temu

   Masz rację Ola, bo stołki to dla miernych, biernych ale wiernych

 14. Kowal dodano 5 lat temu

  Kudelski to były aparatczyk ZSL poucza innych mieszkańców, mówi o moralności o sprawiedliwości a miastem rządzi jak łukaszenko z Białorusi np. stanowiska ważne w mieście obsadza politycznie kolesiami bez żadnych konkursów z miasta zrobił polityczny folwark pisowski i kościelny. Panie Kudelski znam pana wiele lat i nigdy nie traktowałem pana poważnie i zachęcam innych, bo z prawem i sprawiedliwością to według mnie nic pan niema wspólnego to zwykłe na niskim poziomie politykierstwo .

 15. paparazilo dodano 5 lat temu

  pewnie nie jeden ma papiery na siebie na wzajem =i tak to się kręci

 16. tom dodano 5 lat temu

  póki co mamy demokrację i za 3,5 roku dokonamy dobrej zmiany

 17. Al dodano 5 lat temu

  Wywalić baranów z PSL – PO i panią z Nowoczesnej / podnóżka Sędziów / -Konstytucyjne .

 18. Zorro dodano 5 lat temu

  TAK KRÓTKO NA TEMAT CIENIASY CHOWAJĄCY SIĘ POD ZAKŁAMANE SUKNO KLERU . amen

 19. Zorro dodano 5 lat temu

  kudelski to polityk bez twarzy to prezydent miasta ,przewodniczący rady miasta przez wiele lat to człowiek polityk który mataczy jak mali pisiory formatu kieszonkowi politycy
  .amen

 20. Roman dodano 5 lat temu

  Dobra zmiana – partyjny TKM i BMW Bierny Mierny ale Wierny… Kiedy staniecie nad grobem zrozumiecie, że dusiliście to młode Miasto. 10 lat temu Mieliście swoje 5 minut. Szkoły, parę rond, sieć ciepłownicza i lepsze warunki dla tzw. kapitału, który jednak wyczuł i nie przyszedł… Szkoda jednak, że nie dostrzegacie własnego skarbu. Co dajecie tej młodzieży – MŁODE SIEDLCE CHCĄ ŻYĆ a nie patrzeć na kumoterstwo i układy tłamszące wszelką inicjatywę. Młodzi nie chcą zostać w miejscu, które urządza im kolesiowsko – partyjna sitwa, niezależnie od opcji. "PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ" trzeba mieć w sercach a nie na fladze co wieje jak wiatr pozwala…

  • Wredna Maupa dodano 5 lat temu

   Młodzi uciekną z Siedlec i zostanie tylko dobra zmiana i elektorat, który to popiera.
   Wówczas na kogo zrzucą winę za niepowodzenia? Uduszą się we własnym smrodzie niekompetencji i kolesiostwa.

 21. Zorro dodano 5 lat temu

  Ta zmiana to kaszana biało czarna . amen

 22. wojciech dodano 5 lat temu

  Co się dziwić. Wygrali wybory to mają tak rządzić żeby było dobrze. Będą rozliczani za chwile przez wszystkich. Dlatego muszą rządzić swoimi. Nie widzę w tym nic niewłaściwego. A za kilka miesięcy sam ich będę rozliczać jak rządzą swoimi.

 23. dzieciak dodano 5 lat temu

  I bardzo dobrze i tak za wolno te zmiany robią-jesteśmy z WAMI I POZDRAWIAMY

 24. Zorro dodano 5 lat temu

  Dzieciak potwierdziłeś że jesteś mały i beczysz .amen

 25. K. dodano 4 lata temu

  To jest kariera -…………… z kuriera na dygnitarza partyjnego .. bravo Robert ………… tak sie robi kariery polatać z flagą …………… na facebook pisiorski znak jak profilowe …………. Bravo dobra zmian !!!!!!!!!!!!!!!

 26. fachowiec dodano 3 lata temu

  poprawka … z kuriera na prezesa. co za olśnienie. teraz czas na lans, samochody …

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?