SPIN

Kolejne łóżka rehabilitacyjne trafiły do Caritas

Aneta Borkowska czwartek, 10 marca 2016, 07:33 Społeczeństwo

4 i 7 marca do Caritas Diecezji Siedleckiej trafił kolejny VII transport łóżek i sprzętu rehabilitacyjnego ze Szwajcarii. Dzięki współpracy z Zakonem Kawalerów Maltańskich chorzy, niepełnosprawni i seniorzy otrzymają wartościową pomoc.

W skład transportu weszło 56 łóżek rehabilitacyjnych z materacami, wózki inwalidzkie, wózki fotelowe, krzesła toaletowe, pościel i bielizna pościelowa.

– Otrzymane rzeczy są w bardzo dobrym stanie, będą mogły być użytkowane przez naszych podopiecznych jeszcze przez długi okres. Trafią one do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego w Siedlcach, Białej Podlaskiej i Radzyniu Podlaskim oraz Hospicjum Stacjonarnego w Siedlcach i Noclegowni dla osób dorosłych przy ul. Południowej w Siedlcach – mówi Małgorzata Mućka, koordynator Caritas Diecezji Siedleckiej Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego. – Współpraca z Fundacją Zakonu Kawalerów Maltańskich jest bardzo dobra. Reaguje ona na nasze prośby o wsparcie. Ponadto osoby biorące udział w organizacji przedsięwzięcia są bardzo zaangażowane – dodaje Mućka.

Wypożyczalnia, do której trafi sprzęt znajduje się w Siedlcach przy ul. Budowlanej 1 (tel. 513-077-966). Można skontaktować się w sprawie sprzętu telefonicznie i osobiście, odwiedzając wypożyczalnie.

źródło: Caritas Siedlce

Komentarze (1)

  1. były. dodano 5 lat temu

    Szwajcarzy zakupili sobie nowe,zapewne nowej generacji.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?