SPIN

Szukają właściciela „dusiciela z Sienkiewicza”

Beata Głozak niedziela, 13 marca 2016, 23:40 Siedlce

Jest w tej chwili najciekawszym bezdomnym zwierzakiem w lecznicy weterynarza Marka Pasiaka. Niemal półtorametrowy wąż został znaleziony w miniony weekend przy ul. Sienkiewicza.

– Jest to na pewno wąż z rodziny dusicieli. Podejrzewamy, że jest to najprawdopodobniej pyton królewski, najczęściej występujący w naszych amatorskich hodowlach – mówi Marek Pasiak.

Gad został znaleziony w miniony weekend w jednym ze śmietników przy ul. Sienkiewicza. Lekarz zakłada, że został tam wyrzucony albo  postanowił zorganizować sobie pożywienie.

– Zwierzak przebywa u nas w odpowiednim pojemniku i czekamy na decyzję samorządu co dalej, bo jest to zwierzę chronione prawem. Do chwili znalezienia prawowitego właściciela to urząd miasta jest właścicielem węża, który traktowany jest jako zwierzę bezdomne – informuje Pasiak.

Dusiciel znaleziony w centrum miasta to nie jedyny ciekawy okaz jaki przebywał w lecznicy przy ul. Granicznej. Węży było do tej pory kilka.

– Niejednokrotnie przyjeżdżały one w transporcie winogron do dużych sklepów i przy rozpakowywaniu palety owoców straszyły pracowników – wspomina siedlecki weterynarz. – Poza tym były u nas duże pająki, agama brodata, przeróżne osobniki.

Nie wiadomo jak długo „pyton z Sienkiewicza” zostanie w lecznicy. Władze Siedlec razem ze strażą miejską szukają jego właściciela.

Komentarze (1)

  1. jacek dodano 5 lat temu

    A wiecie ze wasze zwierzaki tez moga isc do Nieba?
    "Raj jest otwarty dla całego bożego stworzenia” – powiedział ostatnio papież Franciszek. Słowa te skierował do małego chłopca, któremu zdechł ukochany pies. Wypowiedź ta robi furorę, gdyż kłóci się z dotychczasową doktryną Kościoła, który twierdzi, że zwierzęta nie mają duszy.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?