SPIN

Siedlce wyłączą światło. Dla Ziemi

Aneta Borkowska poniedziałek, 14 marca 2016, 21:51 Siedlce

19 marca Siedlce przyłączą się do 9 edycji międzynarodowej akcji „Godzina dla Ziemi WWF”. W tym roku, poza symbolicznym gaszeniem światła w trosce o planetę, akcja prowadzona będzie pod hasłem „Godzina dla wilka. Bądź głosem tych, którzy go nie mają”.

W Siedlcach w sobotę o godz. 20.30 w ramach tej akcji zgasną światła podświetlające katedrę siedlecką, kościół św. Stanisława, pomniki: Jana Pawła II w centrum miasta i prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Niepodświetlona też będzie kolumna toskańska przy ul. Sokołowskiej i budynek Urzędu Miasta Siedlce.

Akcja co roku jednoczy miliony ludzi z ponad 170 krajów. W zeszłym roku w tej akcji wzięli udział mieszkańcy ponad 7000 miast, a przy 10 400 zabytków i pomników wyłączono światła. W samej Polsce w akcji wzięło udział blisko 70 miast.

W ubiegłym roku akcję poświęcono zagrożonej, bałtyckiej populacji morświna. W tym, uwaga zwrócona jest na wilka, jego wyjątkowe znaczenie w środowisku naturalnym i problemy, z jakimi boryka się w Polsce to zwierzę. Dziś, w naszym kraju żyje jedynie około 1000 osobników tego gatunku.

WWF (World Wide Fund – Światowy Fundusz na rzecz Przyrody) Polska na swojej stronie godzinadlaziemi.pl zachęca do składania podpisów i przyłączenia się do „wspólnej watahy”, czyli tych wszystkich, którzy chcą pokazać, że kochają wilki i chcą je chronić.

Władze miasta zachęcają mieszkańców, aby 19 marca zgasili światła w geście poparcia idei ochrony wilka w Polsce.

źródło: UM Siedlce

3 komentarze

  1. Mocher dodano 5 lat temu

    ŚWIATŁA PRZY POMNIKACH I KOŚCIOŁACH POWINĘ BYĆ WŁĄCZANE PARĘ RAZY W ROKU NP ŚWIĘTA .

  2. bankier dodano 5 lat temu

    proponuję wszystko wyłączyć – w całej RP 3/4 – ekooszołomy zobaczą wtedy piękny "blackout" jak system przesyłowy padnie na kilka dni z nadmiaru prundu… ciekawe jak sobie wycisną wtedy sojowe latte…?

  3. olo dodano 5 lat temu

    niech zgaszą i już nie zapalają

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?