SPIN

Konopie i marihuana w mieszkaniu. „Mogło z tego być ponad 800 porcji narkotyków”

Beata Głozak czwartek, 17 marca 2016, 21:27 Siedlce

36-letni siedlczanin uprawiał w mieszkaniu konopie indyjskie. Policjanci zabezpieczyli 16 krzaków i niemal kilogram marihuany. – Mężczyzna mógł zajmować się nielegalnym wprowadzaniem środków odurzających na rynek – mówi Jerzy Długosz, oficer prasowy KMP w Siedlcach.

Akcję przeprowadzono wczoraj. Siedleccy kryminalni podczas przeszukania wynajmowanego przez 36-letniego siedlczanina mieszkania odkryli plantację konopi indyjskich.

– Znajdowała się ona w jednym z pokoi i prowadzona była w specjalnie do tego celu przystosowanym namiocie, wyposażonym w urządzenia wspomagające wzrost roślin. Zabezpieczyliśmy 16 krzaków konopi indyjskich – informuje podinsp. Jerzy Długosz z siedleckiej komendy miejskiej.

SONY DSC

SONY DSC

Na tym nie koniec. W mieszkaniu wynajmowanym przez 36-latka znaleziono jeszcze 800 gramów gotowego suszu marihuany.

– Ilość zabezpieczonych środków odurzających wskazuje, że 36-latek mógł zajmować się ich nielegalnym wprowadzaniem na rynek. Z tej ilości suszu do obrotu mogło trafić ponad 800 porcji narkotyków, których czarnorynkowa wartość to około 32 tysięcy złotych – wylicza Długosz.

Siedlczaninowi grozi do 10 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?