SPIN

Tamara Zacharuk wybrana na drugą kadencję

Beata Głozak czwartek, 17 marca 2016, 19:24 Siedlce

Jak najlepsza ocena jakości kształcenia, współpraca z instytucjami zewnętrznymi, a także zwrot ku studentom – budowa strzelnicy, remont UOK-u i wskrzeszenie AZS-u – to priorytety Tamary Zacharuk na drugą kadencję na stanowisku rektora siedleckiego uniwersytetu.

Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny w Siedlcach zdecydował kto będzie nim kierował przez kolejne cztery lata. Wybór padł na dotychczasową rektor prof. Tamarę Zacharuk. Głosowało na nią 113 ze 151 wyborców (elektorów).

– Bardzo cieszę się z tego wyniku. On utwierdza mnie w przekonaniu, że działania, które były prowadzone przez ostatnie 4 lata miały dobry kierunek i społeczność akademicka dobrze ocenia ten czas – mówi w rozmowie z nami rektor. – To też gwarantuje mi efektywną współpracę z całą społecznością na rzecz rozwoju uniwersytetu.

Uczelnia podobnie jak do tej pory będzie musiała zabiegać o przyszłych studentów. Mają służyć temu m.in. Uniwersytet Otwarty, umowy o współpracy podpisywane z kolejnymi instytucjami i szkołami ponadgimnazjalnymi a także z lokalnymi przedsiębiorstwami.

uph inauguracja roku akademickiego02

– Wśród priorytetów na najbliższe cztery lata widzę przede wszystkim uzyskanie w przyszłym roku jak najwyższej oceny w ocenie parametrycznej jednostek naukowych i rozwój laboratoriów dla wydziałów przyrodniczego oraz nauk ścisłych. Zabiegamy o budowę laboratorium środowiskowego, które da nam szansę na prowadzenie badań na jak najwyższym poziomie – tłumaczy Tamara Zacharuk. Kadencja 2016-2020 ma też bardziej niż ostatnia skupić się na potrzebach studentów. – Chcemy ukończyć budowę strzelnicy w budynku przy ulicy 3 Maja, aby odbywały się tam zajęcia ze strzelectwa i aby mogli korzystać z niej też inni studenci.

Wśród obietnic złożonych studentom pojawił się też remont Uczelnianego Ośrodka Kultury.

– Znam oczekiwania w tym zakresie i myślę, że ta kadencja przyniesie zmiany jeśli chodzi o warunki, w których studenci spotykają się. Ten klub wymaga remontu i taki remont będzie przeprowadzony. Chciałabym, aby ożywiło się życie sportowe uczelni. Zależy mi na tym, aby na bazie Centrum Sportu i Rekreacji odbudował się Akademicki Związek Sportowy, który działałby tak jak powinien działać w tak dużej uczelni – dodaje.

Prof. Tamara Zacharuk jest rodowitą siedlczanką. Z uczelnią, jako pracownik naukowy, związana od 32 lat.

Komentarze (1)

  1. Kupczyk nie za swoje dodano 5 lat temu

    Pani rektor jeszcze jeden kierunek – perfumeria.

Dodaj komentarz

Czy wyrażasz zgodę na udostępnienie swoich danych zgodnie z Polityką prywatności oraz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy?